Tiktok Takipçi Satın Al

Qualcomm, Snapdragon 888 Deneylerini Yayınlanmadan Önce Paylaşıyor

Yaklaşan mobil çipin ne kadar hızlı olduğunu merak ediyor musunuz? Cevap Qualcomm'da.

Qualcomm Snapdragon 888 çok yakında geliyor ve heyecan verici. Çip henüz telefonlarda mevcut değil, ancak 888 ile yüklenen cihazlar yakında satışa sunulacak.

Eğer akıllı telefon işleme geleceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için arıyorsanız, Qualcomm üzerinde 888 işlemci için kriterler gönderdi Qualcomm.com ve sonuçlar etkileyicidir.


Açıkçası, bu sonuçları yayınlayan şirket işlemciyi yaptığından, sonuçları biraz tuzlu almamız gerekiyor. Şirketin sonuçları aldatacağına inanmak için hiçbir nedenimiz olmasa da, karşılaştırmaları kendimiz çalıştırmadan sonuçları doğrulamanın bir yolu yok.

Qualcomm 888 Benchmark Sonuçları

Sonuçlara girmeden önce, Android Authority , Qualcomm 888’in teknik özelliklerini test için saatli olarak bildirdi: 1x Cortex-X1 @ 2.84GHz, 3x Cortex-A78 @ 2.42GHz ve 4x Cortex-A55 @ 1.8GHz. Ek olarak, testi çalıştırmak için kullanılan isimsiz cihazda 12GB LPDDR5 RAM ve 512GB UFS depolama bulunuyordu. Temel olarak, bu çok gelişmiş bir cihazdır.

Qualcomm, aşağıda görebileceğiniz çeşitli kıyaslama testlerinin sonuçlarını gösteren bir resim yayınladı. AnTuTu, Geekbench, GFX Bench ve diğerlerini kullandı. İşlemci her testte yüksek puan aldı. Aslında, Qualcomm’un geçen yılki yonga üzerindeki iyileştirmelerle ilgili tüm orijinal iddialarını karşıladı veya aştı.

Qualcomm, Snapdragon 888 Deneylerini Yayınlanmadan Önce Paylaşıyor

Qualcomm 888 Diğer Çiplerle Karşılaştırıldı

Bu rakamların güzel olduğunu görmekle birlikte, hikayeyi gerçekten anlatan diğer telefonlar arasındaki karşılaştırmalardır. Android Authority, bir karşılaştırma yapmak için diğer cihazları test etti. Samsung Galaxy S20 ve Exynos 990’ı, Snapdragon 865 ile Samsung Galaxy S20 FE’yi ve bir Android cihazı olmadığı için mutlaka uyumlu olmayan Apple iPhone 12’yi kullandı, ancak yine de ilginç.

Snapdragon 888, Snapdragon 865’e göre% 18 çok çekirdekli ve% 26 tek çekirdekli bir iyileşme gördü, bu tek nesil sıçrama için büyük bir kazanç. Çoğu testte, Apple’ın A14 Bionic’i yaklaşan Snapdragon çipini aşıyor, ancak Apple’ın çipinin gerçekten parladığı tek çekirdekli testler dışında hepsinde yakın.

Heyecanlanmalı mısınız?

Kısacası, evet, muhtemelen Snapdragon 888’in sunduğu performans konusunda heyecanlanmalısınız. Belirtildiği gibi, sonuçları doğrulayamayız, ancak Qualcomm bu rakamları perakende cihazlarda elde edebilirse, harika bir çipimiz var gibi görünüyor. ellerimiz.

Çoğu testte Apple’ın özel A14 çipinin performansını aşmasa da, Qualcomm’un kendi önceki nesil çipi de dahil olmak üzere Android cihazlarda diğer çiplerden daha iyi performans gösteriyor.

Qualcomm Snapdragon 888’e sahip ilk telefonların 2021’in başlarında gelmesi planlanıyor, bu nedenle çip takılı bir cihaza ulaşmak için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu