Tiktok Takipçi Satın Al

Push Bildirim Nedir?

Web Push bildirim hakkında detayları bu makalemizde sizlere aktarmış olacağız. Push bildirim nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Kullanıcıya iletilen her türlü veri ya da bilgi, kullanıcıya bildirilmesidir. Push bildirim, akıllı cihazlarda kullanılan popüler bir özellikler arasında yer almaktadır.


Push bildirimi özelliği sayesinde kullanıcı, online olmadan ilgili konular hakkında bilgi sahibi olabilirler. Mobil cihazda açılabilen Push bildirimi uygulaması ile birçok konu hakkında bilgi sahibi olunabilir. Fakat sadece uygulama yüklü ise bu veri ve bilgiler kullanıcılara haber edilmektedir.

Push bildirimleri, uygulamalar tarafından kullanılan ilk ve en önemli iletişim yöntemi olarak bu bildirim teknolojisi, basit bir mesajlaşma sisteminden daha etkileşimli bir hale hızla ilerlemektedir.

Push Bildirim Nedir?

İlgili Makaleler

Push Bildirim Neden Kullanılıyor?

Uygulama yayıncıları için push bildirimleri, kullanıcılarla doğrudan etkileşim kurmanın bir yolu olarak, spam filtrelerine düşmezler ve gelen kutusunda unutulmazlar; tıklama oranı ise e-postaların iki katı oranına ulaşabilirler.

Push bildirim nedir sorusu bir nevi de eylemleri yürütmek için kullanılması cevabını taşımaktadır. Bunların arasında satış amaçlı olarak tekliflere yönlendirmek, ürünlere yönlendirmek, müşteri tecrübesini artırmak ve kullanıcıları sosyal ağlara yönlendirmek bulunmaktadır.

Anlık bildirim özelliği günümüzde hemen hemen tüm modern uygulamalarda bulunsa da, bazı uygulamalar veya yazılımlar bu özelliğe sahip olmayabilir. Aslında, bu durumda ortaya çıkan farklılıkları anlamak için bu uygulamalara göz atmanız gerekebilir.

Bu push bildirimler (genellikle dijital pazarlamada kullanılır) doğru kullanıldığında çok etkili olabilir. Bu hem şirkete hem de kullanıcılara büyük faydalar sağlayacaktır.

En İyi WordPress Push Bildirim Eklentileri

  • OneSignal

Dünya çapında bir günde gönderilen bildirimlerin 5 milyardan fazlası, en popüler ve en iyi WordPress anlık bildirim eklentisi olan OneSignal tarafından gönderiliyor.

Sitenizden çıkış yaptıktan sonra bile bildirimlerinizin ekranda kalmasını sağlayabilen OneSignal‘in ücretsiz versiyonu; 30 bin abone tarafından aktif olarak kullanılmakta.

  • Push Notifications for WordPress (Lite)

Oldukça popüler olan eklenti, kaç kullanıcının dönüş yaptığı gibi bilgileri görebileceğiniz detaylı istatistikler sunan Push Notifications for WordPress, kullanıcıları gruplayarak her grubun gereksinimlerine özel bildirimler göndermenizi sağlar.

  • PushEngage

A/B testi ile birden fazla ileti parametresini test edip aboneleriniz için hangisinin en iyi sonucu verdiğini görmenizi sağlayan PushEngage; 10 binden fazla kullanıcıya sahip bir WordPress anlık ileti eklentisi.

  • SendPulse

SendPulse, WordPress siteleri için geliştirilmiş ücretsiz bir bildirim eklentisi. Sürükle bırak teknolojisine sahip düzenleyici, üyelik formları, ücretsiz e-mail şablonları sunuyor.

  • Roost Web Push

Roost Web Push, abonelere aldıkları iletilerin sayısını ve türünü kontrol etme seçeneği sunarak kullanıcı dönüşlerini artırmayı amaçlıyor.Push Bildirim Nedir?

Push Bildirim Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu