Tiktok Takipçi Satın Al

Pusat Business Pro Kablosuz Klavye & Business Pro Kablosuz Mouse İncelemesi

Bu makalemizde Monster’ın iş odaklı ürünlerine yakından bakıyoruz. Bir elimizde Monster Business Pro kablosuz klavye diğer elimde ise Monster Pusat Business Pro kablosuz mouse’u bulunuyor. Monster’dan daha çok oyuncu ekipmanları görüyorduk. Ancak bu sefer iş odaklı bir ürün ailesiyle karşı karşıyayız isminden de anlaşılacağı gibi. İlk olarak klavyeden başlamak istiyorum. Gerçekten klavyenin tasarımı oldukça iyi yani ben bu kadar beklemiyordum. Kutudan çıkarttığım zaman metalik bir yapı alüminyum kasa yani o profesyonelliği iyi derecede yakalamış.

Klavyenin tuş hassasiyeti olsun tuş yapısı olsun gerçekten tatmin ettiğini söyleyebilirim. Bu klavyenin büyüklüğü normal bir klavye gibi yani bir Numpad kısmı da bulunuyor. Ek olarak bence bunun bir de Mini versiyonu yapılsa tadından yenmezdi. Özellikle mini versiyonu, dışarıda çalışanlar olsun kafede çalışanlar için birebir ilaç gibi gelecektir. Klavyenin tasarımı oldukça zarif. Çevresinde bulunan pürüzlenmiş bir alüminyum yapısı bulunuyor. Böyle parlak bir yapı var. Klavyenin tuşları siyah gövdesi gri. Klavyenin üst kısmında siyah bir şerit bulunuyor. Bu şerit üzerinde bildirim aydınlatmaları bulunuyor. Klavyenin arka tarafında da klavyeyi açıp kapatmamıza yarayan bir tuş konumlandırılmış. Bunlara ek olarak arka tarafta delikler mevcut. Bu delikleri tam anlayamadım fakat illaki bir numarası vardır.


Pusat Business Pro Kablosuz Klavye & Business Pro Kablosuz Mouse İncelemesi

Pusat Business Pro Kablosuz Klavye

Sıvı dökülmelerine karşı vesaire buradan atılmak amacıyla yapılmış olabilir. Bunlara ek olarak sol tarafta da type-c girişi bulunuyor. Bu type-c girişi ile birlikte klavyeyi şarj edebiliyoruz. Klavyenin içerisinde 2000 miliamperlik bir batarya bulunuyor. Bu bataryada klavye aydınlatması kapalıyken 100 saat klavye aydınlatması açıksa 55 saate varan pil kullanım ömrünü sunuluyor. Bu değerler oldukça iyi. Bu arada arka tarafında da kaymaz kauçuk pedler bulunuyor. Bunlarda masada sabit kalması açısından önemli detaylardan bir tanesi. Orta kısımda da Monster’ın logosu mevcut. Bu klavyede eksik bulduğum detaylardan bir tanesi klavyenin alt tarafında yükseklik ayakları bulunmuyor. Maalesef bu klavyeyi kullanırken bu özelliğin olmaması beni biraz üzdü. Çünkü klavyeyi her zaman aynı açıda kullanmak istemeyebilirsiniz.

Pozisyonunuz farklı olmak isteyebilir. Her insan aynı şekilde yazmıyor maalesef ama klavyenin ayaklarının olmaması biraz daha zarif tasarımı bozmamak adına yapılmış diye düşünüyorum. Klavyeyi yan taraftan baktığımız biraz daha eğimli üst tarafa doğru. Yükseklik payı mevcut ama ayakların olması bazı kullanıcıların kullanmasını daha da pozitif yönde etkileyebilirdi. Klavye üzerindeki tuşların aydınlatmaları mevcut bu aydınlatmalar 7 farklı rengi sahip. Bu renkler kırmızı, sarı, mavi, açık mavi, mor, yeşil ve beyaz. Klavyenin aydınlatmalarını fonksiyon tuşunu kullanarak yön tuşlarından değiştirebiliyoruz. Parlaklık ayarını ve aydınlatmaların renk ayarlarını sağ yön tuşu ve aşağı tuşu olmak üzere bu iki tuştan fonksiyon tuşunu kullanarak aydınlatma ayarlamalarını gerçekleştirebiliyorsunuz. Numpad tuşların hemen üst kısmında Bluetooth 1 ve Bluetooth 2 tuşları mevcut. Bu tuşlarda klavyeyi aynı anda iki cihaza bağlayabiliyorsunuz. Bu iki cihaz arasında da hızlı geçişler yapabiliyorsunuz. Klavye sadece Bluetooth bağlantısını destekliyor. Kutudan herhangi bir USB dongle vesaire çıkmadığını belirtelim. Bluetooth bağlantısı ile birlikte Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarda aktif olarak kullanma imkanı sunuyor. Bluetooth 5.1 desteği mevcut.

Pusat Business Pro Kablosuz Klavye & Business Pro Kablosuz Mouse İncelemesi

Business Pro klavye modelini herhangi bir cihaza bluetoothla bağladığınız zaman 10 metre kablosuz kullanım mesafesi sunuyor.  Klavyenin üzerinde bulunan tuşlar da oldukça sessiz. Yani sizi kullanırken rahatsız etmediğini belirtebilirim. Klavyenin bu zarif tasarımı ile birlikte kasa tamamen alüminyum yapıya ve 504 gram ağırlığa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Klavyenin gerçekten o incelik hissiyatı benim çok hoşuma giden detaylardan bir tanesi oldu. Kullanırken de oldukça memnun kaldığını söyleyebilirim. Tuş yapısı beni çok çok memnun etti.

Evet şimdi de Business Pro klavyesinde antigostik özelliği var mı? sorusuna cevap verelim. Birden fazla tuşa bastığımız zaman klavye bunu algılıyor Ama tabii ki bir oyuncu klavyesi kadar birden fazla tuşu algılamıyor. Yani ben 5 tuşa basıyorsam üçünü algıladığını söyleyebilirim. En azından birden fazla tuşu algılayabilme kapasitesine sahip yani antikgostik özelliği var desek yanlış olmaz. Şimdi de gelelim Business PRO kablosuz mouse’a. Bu mouse’u klavyeden ayıran özelliklerden bir tanesi de hem Bluetooth modu hem de 2.4 wireless modunda çalışabiliyor olması. Klavyede de olduğu gibi aynı anda iki cihaza bağlanabiliyorsunuz ve ikisi arasında geçişleri yapabiliyorsunuz.

Business Pro Kablosuz Mouse

Kablosuz fare tamamen siyah tasarıma sahip yan çerçeveleri ise parlak metal gövdeye benzer plastik olduğunu söyleyelim. Mouse’un ön tarafında type-c girişi bulunuyor. Bununla birlikte mouse’u şarj edebiliyorsunuz. Tek şarjla birlikte Business Pro mouse’u 55 saat kadar kullanabiliyorsunuz. Tasarımsal olarak gerçekten klavyeye benzer zarif tasarımlar kullanılmış. Açıkçası hem sağ el hem de sol el için kullanılabilir. Alternatif tuşlar vesaire üzerinde bulunmuyor. Direkt olarak sağ sol Click ve Scroll tuşu bulunuyor. Scroll tuşu da oldukça iyi çünkü üzerinde hafif kabartma mevcut. Bununla birlikte rahat bir kayma performansı sunuyor. Mouse içerisinde 600 miliamperlik bir batarya bulunuyor. Alt tarafında da bağlantı modları arasında geçiş yapma imkanı sunulmuş. Kutu içeriğinden çıkan USB dongle ile birlikte wireless modunda kullanmak için aşağı çekebiliyorsunuz. Bluetooth modunda kullanmak için ise hemen üst tarafa çekip orta kısımda da mouse’u kapatabiliyorsunuz. Sensörün diğer tarafına baktığımız zaman ise DPI tuşu bulunuyor.

Pusat Business Pro Kablosuz Klavye & Business Pro Kablosuz Mouse İncelemesi

DPI çözünürlük ayarında kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Klavyede olduğu gibi Mouse da kullanılan switch’lerde oldukça sessiz. Bir de bekleme modu var. Siz kullanmadığınız zaman boştayken otomatik olarak uyku moduna alarak pilden tasarruf ediyor. Siz mouse’u kullanmak İstediğiniz zaman hareket ettirdiğiniz andan itibaren kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor. 5 milyon tıklama ömrü sunuyor ve maksimum 1600 DPI’a kadar da çıkabiliyorsunuz. Mouse oldukça hafif. 75 gramlık ağırlığa sahip. Bununla birlikte hafif mouse sevenlerinde kalbini çalacak seviyede. Minimal tasarım ve hafif olması da birçok kullanıcıya hitap eden detaylardan bir tanesi. Klavyede de olduğu gibi çoklu platform desteği bulunuyor.

Windows, Linux, Mac OS, Android TV, Android telefon ve iOS cihaz gibi birçok platformda Business Pro mouse’u kullanabiliyorsunuz. Business Pro 125 hertzlik bir frekans hızına da sahip. Sonuç olarak baktığımız zaman ben özellikle klavyeden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Kullanırken gerçekten iş potansiyelinizi arttırıyor. Klavyenin gerçekten hastası oldum. Güzel bir klavye ortaya çıkmış. Klavyede hiç oyun oynamadım çünkü oynanmıyor yani mekanik klavyeye alıştığım için oyun oynarken mekanik klavyeye geçiyorum. İşlerimi hallederken normal kullanımlarda, video kurgularken, internette işlerimi hallederken ve benzeri işlerde oldukça verimliliğimi arttırdığını söyleyebilirim. Klavye noktasında da beğendiğimi belirteyim. Her iki üründe aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu