Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG, Ünvan Sistemi Hakkında Bazı Bilgiler Paylaştı!

PUBG ünvan sistemi getirmişti. Bu konu hakkında bazı bilgiler paylaştı. İşte tüm detaylar…

Ünvan Sistemi’ni Güncelleme #22 ile tanıtmamızın üzerinden iki ay geçti. Bu sistemi çok istediğinizi biliyorduk, ve sizden gelen geri dönüşleri her zaman takip ettik. Oyuncuların sıralamalarda, çok da aktif bir oyun performansı sergilemeden yukarı kolayca çıkabildiklerini görmek üzücü oldu. Bunun sonucunda gördük ki, bu sistemde ünvanların hak edilmesi planladığımız gibi gitmedi.


Oynayışa ve beceriye odaklanmayı daha doğru bir hale getiren daha uygun bir sistem üzerinde çalışırken, mevcut sistemin PUBG’ın nihai hedeflerinden birini – hayatta kalmayı – vurgulamak için yeniden ele almaya karar verdik. Bu, iyileştirmenin odak noktasının artık doğrudan diğer oyuncularla rekabet etmeyeceği anlamına gelmekle birlikte, oyundaki kişisel mücadelelerinizin üstesinden gelerek becerilerinizi geliştirmeniz anlamına gelir.

Gelecek Beta Sezon 2 ile, Hayatta Kalma Ünvanlarına SP (Survival Points) ile erişebiliyor olacaksınız. Hayatta Kalma Ünvan Sistemine sıfırdan başlayacak ve yeteneklerinizi geliştirerek oynayacağınız oyunlar ile şerefli ünvanlara erişecek, hangi aşamada olduğunuzu takip edebileceksiniz. Hayatta Kalma Ünvan Sistemi içeriklerine ve planlarımıza, her ne kadar beta ve geri dönüşlerinizle şekillenebilecek de olsa, aşağıda görebilirsiniz.

Beta Sezon 2 – Hayatta Kalma Ünvan Sistemi

1. Dereceli Sistemden Ünvan Sistemine Geçiş

Rekabetçi süreci takip etmek için farklı bir yöntem üzerinde çalışırken, mevcut sıralama sistemine devam etmemeye ve buradaki bazı özellikleri Hayatta Kalma Ünvan Sistemi’ne dahil etmeye karar verdik. Daha önceden belirtildiği gibi, bu yeni sistem, rakipler ile aranızdaki sıralamaya bakmaktansa, kişisel gelişiminiz üzerinden duruyor olacak. Daha önceden Beta Sezon 1’de kullanılan Sıralama Puanı (RP), yerini Hayatta Kalma Puanı (SP)’ye bırakıyor olacak. Tüm oyuncular 1 SP ile başlıyor olacaklar.

Beta Sezon 1’den topladığınız RP’ler varsa, buradaki puanların bir kısmı yeni sezonda SP’ye dönüştürülüyor olacak. * Eşleştirme’de kullanılan MMR, Ünvan Sistemi ile bir bağlantısı olmayıp, Hayatta Kalma Ünvan Sistemi bitse bile, MMR’ınız sıfırlanmayacaktır.


2. Hayatta Kalma Ünvan Seviyeleri ve Rütbe Düşme Sisteminin Sonlanması

PUBG, Ünvan Sistemi Hakkında Bazı Bilgiler Paylaştı!

Hayatta Kalma Ünvan Sistemi ile birlikte, oyunu sürekli oynayarak Ünvanlara sahip olabileceksiniz. Daha önceden kullandığımız aynı ikonları kullanıyor olacağız (bazılarının isimleri değişiyor olacak) ve Usta (Expert) ünvanı altında birkaç aşama daha ekliyor olacağız.

Usta seviyesine ulaştığınızda, başka kümeler olmayacak; fakat ilerlemeniz daha yüksek sıralama ve öldürme sayınız ile etkileneceğinden, daha zor olacak. Beta Sezon 1’den bildiğiniz rütbe düşme sistemine ise devam etmiyor olacağız; bu demek oluyor ki, yeni bir Ünvan’a aldığınızda, yalnızca yükseliyor olacaksınız (Lone Survivor haricinde detayları aşağıda görebilirsiniz.) SP kazanımı, farklı oyun modları (Solo, Duo, Squad) ile birlikte kendi içinde dengeleniyor olacak; bu şekilde tüm oyun modlarından adil ve dengeli bir ödül sistemi uygulanarak, haksız SP kazanımının önüne geçilecektir.

3. Lone Survivor

Bu sistemin en üzerinde, yalnızca 1000 oyuncunun alabileceği bir ünvandır. Bu ünvana ulaşmak için gerekli SP’ye sahip olduğunuzda, SP kazanmaya devam etmelisiniz. Aksi takdirde rakibiniz sizi geçebilir. En iyi 1000 oyuncu olduğunuz sürece bu ünvana sahip olmaya devam edeceksiniz, bu yüzden bu ünvanın hakkını verebilmek için düzenli olarak oynamanız gerekmektedir!

4. Lider Toblosu İyileştirmesi

Lider Tablosu, Lone Survivor ünvanına giren oyuncuları öne çıkarmak için güncellenmiştir ve bu tablo her iki saatte bir, güncelleniyor olacaktır.

5. Lobide Ünvan İkonlarının Gösterilmesi  

PUBG, Ünvan Sistemi Hakkında Bazı Bilgiler Paylaştı!

*Yukarıdaki fotoğraf örnektir; daha sonra güncellenebilir

Ünvan amblemleri lobide sizin ve takımınız için gösterilecektir. Her oyun modunda bu amblemler değişecektir.

Hayatta Kalma Ünvanına Göre Ödül Sistemi

PUBG, Ünvan Sistemi Hakkında Bazı Bilgiler Paylaştı!

* Yukarıdaki fotoğraf örnektir; daha sonra güncellenebilir Ünvan sisteminde, gözü yukarda olan oyuncularımız için bir ödül sistemi ekledik. Beta Sezon 2’de, oynadığınız oyun modu (Solo / Duo / Squad) veya perspektife (TPP / FPP) göre ödüller kazanıyor olacaksınız. Bu ödüllere ise, bir sonraki sezonda sahip olacaksınız.

PUBG, Ünvan Sistemi Hakkında Bazı Bilgiler Paylaştı!

* Yukarıdaki fotoğraf örnektir; daha sonra güncellenebilir

Çaylak’tan Survivor ünvanlarına kadar, gelinen önemli ünvanlarda ödüllere sahip olacaksınız. Lobi’de göreceğiniz Sezon – Genel Bakış içerisinden hangi aşamada olduğunuza ve ünvan bilgilerine bakabilirsiniz. Lone Survivor’lar; Survivor’lar ile aynı ödüllere sahip olurken, ilk 1000’de oldukları için kendilerine bu ünvan verildiğini hatırlatmak isteriz.

Unutmayın ki, Ünvan Sistemi hala betada olan bir sistemdir. Sizlerden gelen değerli yorumlar/geri dönüşler ile birlikte gelecek sistemlerin şekilleneceğin belirtmek ister; gelecekte oyunda görmek istediğiniz içerikler / özellikler konusunda bize her zaman ulaşabileceğinizi bir kez daha hatırlatmak isteriz. Beta Sezon 1’e katılan tüm oyuncularımıza tekrar teşekkür ederiz. Sezon 1, 12 Aralık 2018’de biterken; gelecek sistemlerin şekillenmesi konusunda hala zamanınız olduğunu ve geri dönüşlerinizi beklediğimizi belirtmek isteriz. Beta Sezon 2, test sunucularına 7 Aralık’ta ve asıl sunuculara 19 Aralık’ta ekleniyor olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu