Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Bu makalemizde PUBG Mobile oyununu bilgisayara nasıl indireceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz. Detaylar makalemizde...

Tencent firmasının dünyada oldukça popüler açık dünya oyunu olan PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir? Oyunun ilk başta PC versiyonu olarak çıkartılmıştı. PUBG Mobile PC nasıl indirilir? İşte PUBG Mobile PC indir işlemi.

Çok sevilen oyunu firma mobile platformlara taşıyarak düşük optimizasyon ile kullanıcılarına sundu. Oyunu İos ve Android marketlerinden kolayca indirebilir ve oynayabilirsiniz. Telefon oyunları genelde basit ve oynanışı kolay olan oyunlardır. Böyle refleks isteyen ve zor olan bir oyunda kullanıcılar klavyenin ve mouse’ nin eksikliğini her zaman hissettiler.


Tencent firması bundan olsa gerek oyunu bilgisayar platformuna geçirdiler. İsteyen telefondan isteyen bilgisayardan oynasın diyel. Tabi bilgisayar da oynayan oyuncular telefonda oynayan oyunculardan bir adım önde olduğu için oyun telefonla oynayaları ve bilgisayarla oynayanlar farklı sunucularda eşleştiriyor.

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

PUBG Mobile PC İndir (Emulatör)

Peki PUBG Mobile Emulatör İndirme işlemini nerden gerçekleştirebiliriz? Tencent firması kendi sitesinden oyunu direkt olarak kendi emulatör sistemiyle indirmenize olanak sağlıyor. İndiriyorsunuz ve kuruyorsunuz işlem bu kadar basit. Peki Emulatör nedir? Emulatör kısaca bilgisayarınızı bir telefon haline getiren programdır. Genel olarak güvenilir sitelerin Emulatör programları bilgisayarınıza zarar vermez çalışma şeklini bozmazlar.

Yalnız Emulatör’ den oynayacağınız PUBG MOBİLE oyununun ayarlarının iyi yapılması gerekir. Bu ayarlar yapılmadan oyunu sağlıklı bir biçimde oynayamazsınız. Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz bir Android yazımını düşünün ve bunu bilgisayara uygun hale getirmeniz gerekmektedir. Son olarak resmi olarak yayınlanan Emulatör’ü buradan indirebilir ve bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

PUBG Mobile Emulatör Ayarları

Emulatör ayarlarını yapmanız için PUBG MOBİLE Emulatör Ayarları yazımızı takip ederek ayarlarınızı yapabilirsiniz. emulatöre girdiğimizde ayarlar kısmına girerek buradan işlemci, ram ve ekran kartınızı emulatöre tanıtmalısınız. Ayrıca kulaklık ve mikrofon sistemlerinizi de doğru çalışmaları için tanıtmalısınız. Bunları yapmadığınız takdirde emulatör kendi prensiplerine göre çalışarak oyun içi kasmalara neden olabilir.

Bilgisayarınızın çoğu donanımını tanıyan emulatör sadece detaylarınıza ulaşmak isteyecektir. Bunlar işlemci çekirdeğiniz, ram kapasiteniz ve ekran kartı boyutunuz gibi şeylerdir. Ayrıca oyunların içinde oyunları yönlendirmek için de gerekli ayarlamalar yapılmalıdır. Telefon gibi işlev gören emulatör ekranına gelmesi gereken fare ve klavye ayarlarınıza ihtiyaç duyabilir. Bunları da oyun içi ayarlardan yaparak güzel bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

PC’de PUBG Mobile Oynamak

PUBG Mobile PC’de oynama için geçtiğimiz günlerde Tencent Games tarafından resmi emülatör sunulmuştu. İşte bugün Tencent Games’in PUBG Mobile için yayınladığı Resmi Emülator’ü videoda sizlere aktardık.

Biz de bu videomuzda, bu emülatöre yakından bakıyoruz ve PC’de PUGB Mobile oynuyoruz. Diğer bir çok PUBG Mobile için emülator mevcut ancak onlar kasma ve donma söz konusu olabiliyor ve resmi olarak PUBG Mobile’ı PC’de oynamak gerçekten müthiş. Steam’de PC sürümü 83 TL olan PUBG’nin bütçesi veya PC’si kaldırmayan oyuncular için bu resmi emülatör gerçekten iyi oldu diyebiliriz.

PUBG Mobile Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Android veya iOS cihazınızda oynadığınız PUBG Mobile hesabını aynı şekilde bu resmi emülator üzerinden de giriş yaparak aynı hesap üzerinden hesabınızı geliştirebiliyorsunuz. Fare ve klavye il oynanan PUBG Mobile, normal PC sürümü ile bir farkı olmadığını oyuna girdiğiniz zaman anlayabilirsiniz.

PUBG Mobile PC‘de oynama için yapmanız gereken ilk önce bu link üzerinden emülatorü indirmek ve oyunu bilgisayarınıza kurmak. Emülatörü kurduğunuzda, tekrar bir indirme gerçekleştiriliyor ve oyun hazır oluyor.

Tencent Games Resmi Emülator (VİDEO)

En önemli nokta ise videoda bahsetmeyi unuttuğumuz durum, PUBG Mobile’ı emülatörle oynadığınız zaman, sunucu aynı sizin gibi emülatör üzerinden PUBG Mobile oynayan oyuncular ile sizi eşleştiriyor. Yani akıllı telefonla giren oyuncular bu sunucularda yer almıyor ve haksız bir rekabet olmuyor. Şu anda sadece HD olarak oynanabilen oyun, yakın zamanda UHD çözünürlük desteğini de verecek.

Zaten PUBG Mobile resmi emülatorü şuanda Beta aşamasında ancak gerçekten iyi bir alt yapı olduğunu söyleyebiliriz. Lobide yeni oyuna bağlanmak için yaklaşık 10 – 15 saniye beklememiz yetti. Bu zaman aşımı aslında birçok oyuncunun emülatör üzerinden PUBG Mobile oynuyor olduğunun göstergesi. PUBG Mobile aslında artık PC’ye taşındı diyebiliriz. PUBG Mobile resmi emülator videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz. Pubg mobile pc indir makalesini resmi yolarla nasıl izdireceğinizi sizlerle paylaştık.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu