Tiktok Takipçi Satın Al

PSD To HTML Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde html ve css bilen bir kişinin nasıl PSD to Html yapacağını anlatmaya çalıştık. Detaylar makalemizde…

PSD to HTML yapmak birçok kişinin araştırddığı ve eğitimini almak istediği bir konudur. Son zamanlarda gelişen teknoloji ve bilgisayarlar nedeniyle gereklilik haline gelmiş olan konular arasında ve hayatı kolaylaştıran hususlardan olduğu bilinmektedir.


Tasarım yapımı ve çizimi gibi konularda bilinmesi gereken bu konunun genel olarak çok aşamalı ve daha değişik formatlarının da olduğu bilinmektedir ancak temel olarak başlanması gereken yerler bilinmeli ve üzerine eklenerek tasarımın öznelleştirilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle temel olarak ilk aşamada kullanılması gereken yardımcı programlar sıralandığında en önemlisi Photoshop olmuş olacaktır. Öncelikle PSD’nin Photoshop programının yüklediği Adobe’nin Photoshop programıyla açılabilen bir uzantı türü olduğu bilinmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır.

PSD To HTML Nasıl Yapılır?

PSD To HTML Yapımı ve Önemli Noktalar

PSD’dan HTML dönüştürme yapmak için öncelikle temel konular ve yapılması gerekenler bilinmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak ilk olarak Photoshop uygulamasında PSD dosyası bir katman olarak uygulanması gerekmektedir. HTML’i kodlayanların katman olarak uygulanan PSD dosyasını anlaması için gruplandırılmalıdır ve sonrasında yapılan tasarım PSD formatında kayıt edilmesi gerekmektedir.

PSD dosyası bu şekilde hazırlanmış olacaktır. Temel olarak Photoshop uygulaması kullanılır ancak kullanılacak farklı formatlarda vardır bunlara örnek olarak HTML kodlayan kişide derleyici programlar da kullanılabilir. Farklı formatlarda birçok derleyici programlar vardır ancak en bilindik ve kullanışlı olarak Dreamweawer ya da Notepad++ programları örnek gösterilebilir. Aşağıdaki videoda sizlere bu konuda yardımcı olacak cinstendir.

PSD To HTML Nasıl Yapılır? PSD To HTML Nasıl Yapılır? PSD To HTML Nasıl Yapılır? PSD To HTML Nasıl Yapılır? PSD To HTML Nasıl Yapılır?

PSD To HTML Nasıl Yapılır? PSD To HTML Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu