Tiktok Takipçi Satın Al

Programcılar Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS’dan Memnun Değiller!

Huawei ABD ile olan yasakların önüne geçebilmek ve Android İşletim sistemine olan bağımlılığının önüne geçebilmek için geçen aylarda kendi işlemcisi olan HarmonyOS işletim sistemini tanıttı. Fakat işlemci Çin’de bazı geliştiricilerden geçerli not alamadı.

Huawei, geçen ay Harmony işletim sistemi (HarmonyOS olarak adlandırılmış) olarak adlandırılan Android yerine geçtiğini açıkladığında sektörü şaşırttı. Şirket yakın zamanda yeni işletim sistemi çalıştıran akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planladığını ima etmese de, yakın gelecekte akıllı telefonlara getirmek için bazı adımlar attı. Bu adımlardan biri, Android uygulama geliştiricilerin uygulamalarını Harmony OS’ye aktarmalarını sağlayacak Ark Derleyicisinin piyasaya sürülmesidir.


Geliştiricilerin Huawei yeni çıkardığı işletim sisteminden memnun olmadığına dair göstergeler var. Huawei ait olan sözde ARK Derleyicisinin hazır olmaktan çok uzakta olduğu söyleniyor. Çin’de yazılımı zaten test eden birçok geliştirici, programın bir çok buglı olduğunu ve bitmemiş olarak nitelendirdi. Çinli bir blog sitesine göre, devlerin çoğu şu anda kendi demo uygulamasını bile derleyemediğini bildirdi. Bir forumda, bir geliştirici “Ark Derleyici tüm standart kıyaslama örneklerini derleyemez, aynı zamanda kendi demo örneğini bile derleyemez!” Diye yazıyor.

Programcılar Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS'dan Memnun Değiller!

Başka bir geliştirici, bazı hayati bileşenlerin programdan görünüşte eksik olduğunu belirtti. Geliştirici, derleme dilini derleyebilse de, yazılımın bundan daha ileri gidemeyeceğini ve yürütülebilir bir dosya oluşturamayacağını belirtti. Bütün bunlarda, ARK Derleyicisi açık kaynak olarak tanıtılsa bile, Huawei kaynak kodu serbest bırakmadığı için sorunun nereden kaynaklandığını söylemek zor. Geliştiricilerden bazıları, HarmonyOS’un ilk kez ortaya çıkmasının, belki de ABD’yi Huawei’nin kendi uygulanabilir işletim sistemine sahip olması için doğabilecek tehdide sokmaya yönelik bir tanıtım eylemi olarak görüyor. Bu nedenle, HarmonyOS’un yakın zamanda akıllı telefonlara giriş yolunu bulamayacağını söylemek yeterlidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu