Tiktok Takipçi Satın Al

Pokemon GO Oyuncuları, Rahatsız Edici Bir Özellik Üzerinde Değişiklik İstiyor

Pokemon GO oyuncuları, oyunun popüler özelliği olan “son top” uyarısını kaldırma çağrısı yapmak için sosyal medyaya başvurdu. Bu uyarı, oyuncuların bir Premier Toplarını bir Raid patronuna karşı tüketmelerinden sonra kalan son topuyla ilgili bir uyarıdır ve bazı oyuncular bu özelliğin oyunu stresli hale getirdiğini düşünüyor ve Niantic’e tamamen kaldırmasını istiyor.

Bu tartışmalı uyarı, Niantic’in mobil oyununa yaklaşık yedi buçuk ay önce fazla bir gürültü kopmadan eklendi. Özellikle, “son top” uyarısına dair ilk oyuncu raporları, Mayıs 2023’ün sonlarına doğru, Pokemon GO Fennekin Community Day zamanına denk geliyor. O zamandan bu yana, bir Raid patronuyla tüm Premier Toplarını tüketen oyuncular, son topunda olduklarına dair sürekli büyük harflerle yazılmış uyarılarla karşılaşıyorlar.


Son zamanlarda, bu özelliğe dair beğeni almadı, ancak r/TheSilphRoad, en büyük Pokemon GO subreddit’lerinden biri, bu özelliğin kaldırılması için açık çağrılarla hedef aldı. Özellikle, Reddit kullanıcısı LennyNoLion, Buzzwole raid’ini takiben uyarıyı gördükten sonra bunu devre dışı bırakmanın bir yolunun olup olmadığını sordu. Gönderisi, yüzlerce diğer hayranın da bu özelliği beğenmediklerini gösteren dört haneli bir upvote sayısına ulaştı. Birçok oyuncu, LennyNoLion’un sorusuna cevap olarak bu özelliği beğenmediklerini açıkça belirtirken, OP kendisi uyarıdan “ekstra stres istemediğini” savundu.

Ancak bazı Pokemon GO oyuncuları, uyarının ekranda sadece kısa bir süre göründüğünü ve dolayısıyla LennyNoLion’un aşırı tepki gösterdiğini düşündüler. Bazı hayranlar, uyarının oyunculara Pokemon GO Master Ball’ı kullanmalarını hatırlatmak için yararlı bir hatırlatma olduğunu belirttiler. Uyarı, oyuncunun envanterinde Master Ball bulunuyorsa görünür, bu nedenle uyarının tam olarak bu nedenle var olduğu muhtemeldir.

Bu durumda bile, Niantic’in Pokemon GO’dan uyarıyı kaldırma olasılıkları düşük görünüyor; oyuncu geri bildirimine dayanarak oyunu değiştirmek, stüdyo için olağan bir hareket olmasa da, şirketin genellikle böyle bir şey yapmak için çok daha büyük bir şikayet hacmine ihtiyaç duyduğu tarihsel olarak bilinmektedir.

Her ne kadar özellik kendisi hatalı gibi görünse de, birçok oyuncu, son zamanlarda başarılı bir Raid sonrasında Premier Topları tükenen ve bu sırada envanterlerinde Master Ball bulunan oyuncuların “son top” uyarısını hiç almadıklarını iddia ediyorlar. Bu, Pokemon GO’daki ilk “son top” hatası olmazdı, çünkü başka bir benzer sorun 2017 yılında oyuna zarar verdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu