Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation 5, Xbox X Series’ten Daha İyi Performans Gösterecek

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in etrafındaki konuşmaların çoğu, yaklaşan iki konsolun GPU’larına odaklandı. GPU karşılaştırmaları iki platformu karşılaştırmanın basit ve anlaşılır bir yoludur.

Örneğin, Xbox One X 6’yı çıkarırken PS4 yaklaşık 4.2 teraflop ortaya koyuyor. Bununla birlikte, yeni bir ipucuna göre , PlayStation 5 için farkı yaratabilecek şey GPU değil, RAM ve SSD.


PlayStation söylenti Tidux’a göre, son birkaç hafta boyunca hem PS5 hem de Xbox X Series hakkında içeriden bilgi topladı. Yeni bilgileri, PS5‘in performansının Xbox X Series’ten daha güçlü olduğuna inanmasına neden oldu , ancak bu varsayımın bir geliştiriciden mi yoksa Tidux tarafından mı yapılmış olduğu belli değil. Tidux özellikle herhangi bir özel bilgi sağlamaz ve kaynakları için herhangi bir referans vermez.

Tidux’un sızıntısı hakkında özellikle ilginç olan şey, performans farkının nasıl açıklandığıdır. Twitter’daki yayın karşılaştırmayı dört ek kategoriye ayırır: CPU, GPU, RAM ve SSD. CPU’nun iki platform arasında eşit olduğu söyleniyor.

PlayStation 5, Xbox X Series'ten Daha İyi Performans Gösterecek

Büyük kapışma: Xbox X Series ve PlayStation 5

PS5 en RAM daha az güçlü olduğu söylenir, ancak, bant genişliği ve büyüklüğü hem de Xbox X Series daha güçlü olduğu söylenir. Son olarak, PS5’in SSD’sinin hem hız hem de boyut açısından daha iyi olduğu söyleniyor.

Dikkat çekmeye değer bir ayrıntı, Tidux’un Xbox X Series GPU’nun PS5’e göre 1’den az teraflop avantajı olacağını iddia ediyor . Bu, PS5’in 9 teraflop arasında bir yere sahip olacağı yönündeki son spekülasyonlara karşı çıkıyor, Xbox X Series 12’nin üzerinde olacak. Alternatif olarak, her iki konsolun da tam olarak 9 teraflop olan yeni bir mimari kullandığını, ancak 12 teraflop olduğunu gösterebilir.

Şu an Tidux sızıntısını doğrulamanın gerçek bir yolu yok. Hem PS5 hem de Xbox Series X, konsolları için son donanım ayrıntılarını henüz açıklamadı. PS5’in daha güçlü, Xbox Series X’in daha güçlü olduğunu söyleyen bazı sızıntılar oldu . Belki de Tidux’un sızıntılarının platforma karşı önyargılı olabilen veya olmayabilen PlayStation içeriden kaynaklara yöneldiğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, PS5 ile ilgili ayrıntılar, ilk etapta doğruysa Xbox Series X ile ilgili detaylardan daha doğru olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu