Tiktok Takipçi Satın Al

PHP Dersleri

Web tabanlı nesne yönelimli bir programlama dili olan PHP, kendi kendini yönetebilen dinamik web siteleri yapmaya olanak tanımaktadır.

Arama motoru, online oyun veya Wordpress gibi blog sitesini PHP ile geliştirmek mümkün.

PHP’nin Avantajları Nelerdir?


Herkesin katkıda bulunabileceği sürekli gelişebilen açık kaynak kodlu bir dil olması en önemli avantajları arasındadır.

  • Sürekli güncellenir
  • İnternet kütüphanesi geniştir
  • Öğrenmesi kolaydır
  • Açık kaynak kodludur
  • MySQL ile çok iyi uyum sağlamaktadır. Ancak diğer veritabanları ile de uyumludur

 PHP Nasıl Öğrenilir?

Yeni bir programlama dili öğrenmek istiyorsanız bol pratik yapmak önemlidir. Bunun yanında biraz İngilizce bilgisi de olursa işleriniz çok daha kolaylaşacaktır. Hemen her gün yayına giren birçok internet sitesine göz attığınızda ben de yapabilirim sözünü içinizden geçirmiş olabilirsiniz. Şimdi bunun tam zamanı olabilir. Kolay kullanım ve avantajlı öğrenim sürecinden faydalanarak sizde kendinizi tanıtmak için yola çıkabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden php dersleri ile ilgili çalışmalara başlamalısınız.

PHP Kullanan Web Siteleri

Popüler birçok web sitesi PHP programlama dili ile yazılmıştır. Bu büyük sitelerden bazıları şunlar; Facebook, Wordpress, Yahoo, Flickr, Tumblr, Digg, Baidu, Twitter ve Wikipedia.

PHP Dersleri

 PHP’de Gelecek Var mı?

Geleceği olan en iyi web programlama dillerinden bir tanesi olan PHP, son yıllarda artan e-ticaret sitelerinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Blog siteleri ya da farklı amaçlarla kurulan pek çok site PHP programlama ile yazıldığından gelecek vaad etmektedir. Kazancınızı keyifli ve karlı bir biçimde yapmak istiyorsanız ve internet ortamına ilginiz varsa siz de geleceğinize katkıda bulunabilirsiniz.

 PHP ve MySQL Uyumlu mu?

PHP hemen her veri tabanı ile uyumlu çalışmaktadır ancak en uyumlu olduğu veri tabanı MySQL’dir. Bu nedenle PHP öğrenirken mysql dersleri bilgisini de edinmekte yarar vardır. Celal Yurtcu’nun web sitesinde MySQL veritabanı ile ilgili derslere kolaylıkla ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

PHP İle Neler Yapılabilir?

Web tabanlı olması ve gelişen browser özelliği yardımıyla dinamik sayfalar, veri depolama sistemleri, bilgi paylaşımı, e-ticaret, otomasyon yazılımları ve online oyunlar gibi daha pek çok projeye PHP ile imza atmak mümkündür.

PHP Dersleri

PHP Dersleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu