Tiktok Takipçi Satın Al

PERKOTEK Personel Takip Sistemi

Hızla gelişen teknolojiler sayesinde artık birçok işimizi daha kolay, daha doğru ve daha hızlı bir şekilde yapabiliyoruz. Personel takip programı da buna bir örnektir.


Manuel elle yapılan işlemlerde hata payı yüksek ve daha çok zaman almaktadır. Personel takip sistemleri sayesinde girilen parametrelere göre program puantaj hesaplamasını dakikalar içinde ve daha doğru bir şekilde yapabilmektedir. Hata yapma olasılığı sıfırdır. Birden fazla bilgisayardan takibi mümkündür. Farklı şubelerdeki veya lokasyonlardaki personellerin takibi tek bir merkezden yapılabilir.

Personel takip programı günümüzde akla gelebilecek her alanda kullanılmaktadır. Beş personelli bir işletme de veya beş bin personelli bir işletmede, iki şubeli bir işletmede veya iki yüz şubeli bir işletmede de personel takip sistemi kullanılmaktadır. Örnek olarak devlet daireleri, tekstil şirketleri, holdingler, sağlık kurumları gibi. Personel takip programını birçok cihazla kullanabilmek mümkündür. Parmak izi, yüz tanıma cihazı, avuç içi okuma cihazı, kartlı geçiş cihazı, turnike sistemleri gibi.

Personel takip programından birçok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliriz. Personelin özlük bilgilerini girebilir ve istediğimiz zaman bu bilgiye ulaşabilirsiniz Personelin giriş çıkış saatlerini kontrol edebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Yani personel okutmayı unuttuğu zaman doğru bir puantaj almak için giriş ya da çıkışları elle düzeltebilirsiniz.  Personelleri şirket, departman, bölüm veya özel bir tanımlamaya göre gruplayıp grup bazında raporlarına ulaşabiliriz. Cihaz bilgilerini girip hangi cihazdan giriş çıkış yaptıklarını raporlarda görebiliriz. Personelin izinlerini takip edebilir istediğiniz kadar izin tanımı (Doğum izni, rapor izni vs.) yapabilirsiniz. Avans veya kesinti (Bireysel emeklilik sigortası, Avans, Borç vs.) girerek ay sonunda puantaj hesapladığımızda maaştan kesinti yaptırabiliriz.

Prim veya kazanç (Yol parası, Yemek parası, A.G.İ) girerek de yine ay sonu maaş hesabına artı olarak ekletebiliriz. Personel takip programında farklı saat parametreleri girilebilir ve her saatin ücret çarpanı faklı ayarlayabiliriz. Birden fazla çalışma grubu oluşturarak personelleri çalışma saatine göre o gruplara atayabilirsiniz. Personel takip programında vardiya tanımlama yaparak vardiyalı çalışanların raporlarını veya puantajını ekstra işlem yapmadan alabilirsiniz. PDKS programı personelin geliş saatine göre otomatik olarak ilgili vardiya ile ilişkilendirir ve puantaj sonucunu ona göre çıkarır.

PERKOTEK Personel Takip Sistemi

PDKS puantaj hesaplarken eksik çalışmayı fazla mesaiden düşebilmektedir. Yani istediğiniz taktirde öncelikle personel normal çalışmasını tamamlayıp daha sonra fazla mesaisini hak etmiş saydırabilirsiniz. Personel takip programında ceza işlemi uygulayabilirsiniz. Yani geç kalmasına, erken çıkmasına veya gün içindeki devamsızlığına cezai işlem veya kesinti uygulayabilirsiniz. Tam gün devamsızlık için farklı çarpanlarla cezai işlem uygulanabilir. Personel takip programında fazla mesaileri gün bazında ve saat bazında ayarlayıp ücret çarpanlarını farklı yapabilirsiniz. Yani hafta içi farklı bir çarpanla fazla mesai verirken cumartesi veya Pazar günleri için çarpandan hesaplatabilirsiniz.

Personel takip programında resmi tatil veya özel günler için farklı parametre yaparak o günler için farklı bir hesaplama yaptırabilirsiniz. Personel takip programında personele özel çalışma planı yapmanız mümkündür. Yani personelin bağlı olduğu gruptan farklı bir çalışma saatinde çalışacaksa bunu personele özel tanım yaparak çalışma saatini değiştirmiş olursunuz. Çalışma saatleri belirsiz olan personeller içinde personele özel çalışma programı kullanarak farklı plan oluşturabilirsiniz.

Personel takip programı

Personel takip programında birçok işimizi kolay şekilde halledebilmemiz için birçok rapor bulunmaktadır. Raporları alırken tarih aralığı girerek istenilen tarihler görüntülenebilir. Genel bazda giriş çıkış listesi alarak personeller kaçta girmiş, kaçta çıkmış ne kadar geç kalmış ne kadar erken çıkmış ne kadar fazla mesaisi var görebiliriz.

Kişi bazında raporlar alarak istediğimiz personeli takip edebiliriz. Devamsızlık listesiyle kimlerin devamsız olduğunu tek bir seferde görmemiz mümkün. Giriş veya çıkış hareketi olmayan personellerin raporunu alıp anında müdahale edebiliriz. Fazla mesai raporuyla kim, hangi günler, ne kadar mesai yapmış görebiliriz. Firma içinde olan personellerin tespitini yapabiliriz. El ile yapılmış yani manuel yapılan giriş çıkışları tespit edebilirsiniz. Avans veya prim kullanan personelleri raporlarda görebilirsiniz.

Tatil gününde çalışan personelleriniz listesi alabilirsiniz.  PDKS sistemi puantaj hesapla işlemini yaptıktan sonra farklı raporlar alarak maaş hesabını yapabiliriz. Maaş raporlarını genel olarak aylık toplamını veya kişi bazında gün gün alabiliriz. Personele vermek için maaş pusulası çıkartabiliriz. Maaş raporları size tanımlanan bordro alanlarına göre vermektedir.

PDKS programında yaptığınız puantaj sonuçlarını uyumlu bordro programına (logo, eta vs.) ekstra bir yazılımla aktarım yapmanız mümkün olacaktır. Böylelikle bordroları hazırlarken işiniz daha hızlı ve kolay olacaktır. Kullandığınız bordro programlarına verileri girmek için vakit harcamanıza gerek kalmamış olacaktır. Hata yapma riski de böylelikle sıfıra inmiş olacaktır.

Kısacası PDKS programı hem güvenilir hem de işlerinizi azımsanamayacak kadar kolaylaştırır ve hızlandırır. Personel takip programı sayesinde puantaj hesaplama işlemleriyle uğraşılmayacağından çalışma performansınız daha da artacaktır ve bu zamanı başka işler için kullanabileceksiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu