Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek Otel Kilit Sistemleri

Otel kilit sistemi nedir?

Otel kilit sistemleri kamu kurum ve kuruluşların misafirhanelerinde, otel, pansiyon ve ofis kiralama firmalarında misafirlerine daha iyi, hızlı ve güvenli hizmet verilmesini sağlayan sistemlerdir.


Otel kilit cihazları misafirlerin kendilerini güvende hissetmesini sağlayan sağlam yapılı ve akıllı cihazlardır. Otel kilit sistemlerinde kullanılan cihazlar kişilerin kendilerine yazılım vasıtasıyla 2-3 saniye gibi kısa sürede yapılıp verilen kartlarla pratik bir şekilde kendilerine tahsis edilen odalara girişlerini sağlayabilirler.

Otel kilit sistemleri nerelerde kullanılır?

Otel kilit sistemlerinin kullanım alanları oldukça geniştir.  Büyük veya küçük ölçekli oteller, butik oteller, tatil köylerinde, pansiyonlar, ofis kiralama hizmeti veren kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşlarına ait olan misafirhane kullanım alanlarından birkaç örnektir.

Perkotek Otel Kilit Sistemleri

Otel kilit sistemlerinin çalışma mantığı nedir?

Sistemde ki bir bilgisayara kurulumu yapılan yazılım bu bilgisayara bağlı bulunan usb portundan haberleşen kodlayıcı ile temic kart veya mifare kartlar kodlanarak müşterilere verilir. Kişilere oda girişlerinde bulunan otel kilit sistemleri kullanabilmeleri için birden fazla kart verilebilir. Misafirlik süresi bittiğinde kart verilen misafir kartı işletmeye teslim ettiğinde bu kartlar kodlanarak yeni bir misafire verilebilir.

Kodlanan kartlar oda içerisinde bulunan energy saver cihazlarının enerji tasarrufu yapılması hususunda kullanılabilir. Otel kilit sistemleri temic veya mifare özelliği olan kartlarla kullanılabilir. Misafirlere kodlanıp verilen bu kartları kilidin okuma ünitesine yaklaştırması yeterlidir. Misafirler verilen kartlarla kendilerine tahsis edilen odalara sorunsuz ve hızlı bir şekilde girebilir, oda içerisinde ki energy saver ile elektrikle çalışan klima, buzdolabı, televizyon ve ışıklandırma tesisatlarının kontrolünü yapabilmektedirler.

Otel kilit sistemlerinde kullanılan kilitler stand-alone çalışan cihazlar kendi üzerinden işlem yapılması izin vermezler. Aktif olması için gerekli olan 1.5 voltluk 4 adet AA türünden pildir. Kilitlerin bu pillerde ki kullanım tüketimleri çok az olmasına rağmen alkalin pil kullanılması tavsiye olunur.

Otel kilit sistemlerinde rapor almak mümkün mü?

Gustavo 560, Gustavo G620 kapı kilitlerimiz ve bu kilitlerin ismini verdiği sistemlerimizde Gustavo 560 olanda kilitten veri alıp raporlama özelliği olmamasına rağmen Gustavo G620 sisteminde data transfer kartı vasıtasıyla kapılarda ki geçişleri alarak program tarafına aktarımı yapılabilir ve bilgileri aktarılan kapıdan kimlerin giriş yaptıklarının kontrolü için raporu alınabilir.

Otel Kilit sistemlerini neden kullanmalıyız?

Günümüzde teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte kişilerin güvenliği de yüksek önem arz etmeye başladı. Güvenliğin sağlanmasında ki ürünlerin başında kilit sistemleri gelmektedir. Misafirlerinizin odalarında bıraktığı cüzdan, gsm telefon ve ziynet eşyaları gibi değerli varlılarının güvende kalması ve kendi izinleri olmadan farklı kişilerin girmesinin engellenmesi için otel kilit sistemlerinin kullanılması ihtiyaçtan öte mecburiyettir. Otel kapı kilidi sistemlerinin kullanımı güvenliğin yanında kişilerin odalarına erişimde ki pratikliği ve konforu sizlere sunmaktadır. İşletmeniz kullanacağınız otel kilit sistemleri oda girişlerinde ki görüntü şıklığı ve firmanıza prestijli bir durum kazandıracaktır.

Otel Kilit sistemlerinin kullanımları nasıl?

Bilgisayara kurulumu yapılan bir yazılım, kartları kodlamaya yarayan bir adet kodlayıcı, sistemde kullanılacak Temic veya Mifare kartlar ve enerji saver cihazından oluşan yapı kurulum ve kullanım olarak oldukça kolay bir sistemdir. Kullanılacak program arayüzü kullanıcı dostu pratik içeriklere sahip basit dokunuşlara müsaade eden güzel bir programa sahiptir. Bütün kart tanımlamaları program tarafından yapılır. Misafirlerinize birden fazla Check-In kartı tanımlayıp verebilirsiniz. Misafirleriniz kendilerine tanımlanan kartlarla odalarının kapılarına yakınlaştırmaları yeterlidir. Odalarını açtıkları kartlarla odalarında bulunan energy saver’ lara takarak elektrik sistemlerini yönetebilirler.

Perkotek Otel Kilit Sistemleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu