Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek Göstergeç

Göstergeç Cihazlar Nerelerde, Nasıl Kullanılır? Göstergeç cihazlar ihtiyaç duyulan tüm alanlarda sıklıkla kullanılan ve normal hayatta sürekli karşımıza çıkan bir sistemdir.


Az maliyet, kolay kurulum ve sadece enerji ve kilit bağlantı kablosu gibi kolay kablolama sayesinde göstergeçlere rağbet her geçen gün artmaktadır. Kullanım alanları genellikle geçişlerde kontrol sağlanmak istenen sistem odaları, kişisel odalar, arşiv odaları, depolar gibi kullanım alanlarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. En çok karşılaşılan yerlerin başında apartman girişleri, site girişleri gelmektedir.

Günümüzde en büyük sorunlardan olan apartmanlara, sitelere yabancı kişilerin girmesidir. Bu sorunlar insanları, güvenlik açısından birçok önlem almaya zorunlu hale getirmiştir. Apartman girişlerinie takılan bu ürünler, diafon sistemi ile entegreli çalışabilir. Yani gelen bir kişi apartman sakini ise göstergeçe kartını okutup geçebildiği gibi, misafirlerde aynı anda diafon sistemi kullanarak geçiş yapabilirler.

Göstergeç girişlerde kullanıldığı gibi çıkışlarda da tercihe ve gereklilik durumuna göre kullanılabilir. Yani 2 göstergeç aynı anda bir kilidi, turnikeyi, bariyeri açabilir. Elektrik kesildiği zamanlarda da küçük bir akü ups bağlantısı yapılarak kesintisiz kullanım sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Otel Kapı Kilit Sistemleri

Otel kapı kilit sistemleri nerelerde kullanılır? Otel kapı kilit sistemlerinin kullanım alanları oteller başta olmak üzere o da servisi veren pansiyonlar ofis kiralaması yapan işletmeler, gelişmiş teknolojiyle donatılmış plazalar holding binaları ve son yıllar da otel kapı kilit sistemleri siteler de ve ihtiyacın duyulduğu her mekân da kullanılabilir. Kullanım alanların da herhangi bir sınırlama yoktur.

Otel Kapı Kilit Sistemleri Avantajları Nelerdir?

Otel kapı kilit sistemlerin de herhangi kablolama altyapısına ihtiyaç duyulmadan çalışabilen montajı ve kurulumu basit ve anlaşılır olan sistemlerdir. Güvenlik tanımının ön plan da tutulduğu müşterinin memnuniyet ve konforunun temel prensip olarak ele alındığı idari çalışan personel için konaklama tanımı yapılabilen ve bununla birlikte otel kapı kilit programıyla masaüstü üzerinden detaylı düzenlemeler olanak sağlayan bir sistemdir.

Otel kart sistemi odaya yapılan giriş ve çıkış raporlarının alınmasına çalışan personele tanımlanan kartlarla birlikte oda servislerinde ki karışıklığın da ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu anlamda hangi personelin hangi saat aralığın da hangi oda da olduğunun da bilgisini de alabilirsiniz. Kaybolan kartların ve yıpranan kartların program üzerinden silme işlemini gerçekleştirebilir ve yeni kart tanımlamaları yapabilirsiniz.

Perkotek Göstergeç

Otel kapı kilit sistemlerinin çalışma mantığı nedir?

Otel kapı kilit sistemleri herhangi bir sistem bağlantısı olmadan içerisinde ki lithium pil sayesinde çalışmasını sürdüren akıllı teknoloji ile donatılmış ürünlerdir. Bilgisayar üzerinden program ve kart tanımlayıcı yardımıyla kart tanımlama işlemi gerçekleştirilir, montajı yapılmış olan kilit sistemi artık kullanıma hazırdır. Bu düzenlemelerden sonra işletme de konaklamasını gerçekleştirecek olan misafirin kartı tanımlanır ne kadar süre konaklayacağı bilgisi alındıktan sonra kart aktiflik süresi konaklama süresine göre düzenlenir ve artık misafir giriş çıkış yapabilir.

Şifreli Kapı Kilidi

Yüz tanıma cihazın da kapı yetkilendirme sisteminin işleyişi; yetkilendirmesi yapılacak kişinin yüz çehreleri cihaza tanımlanır. Cihaz her tanıtılan yüz için benzersiz bir ıd numara ataması gerçekleştirir. Kişi yüzünü cihaza okuttuğun da sistem de kayıtlı ise kapı açılır sistem de kayıtlı olmayan kişiler için giriş engellenmiş olur.

Parmak izi okuma cihazın da kapı yetkilendirme sisteminin işleyişi; parmak izi sistemin de kapı açtırma işlemi için iki farklı yöntem kullanılmıştır. Bunlardan birincisi parmak izli kapı kolu ile kapı açma sistemidir bu sistem de parmak izi okuyucu, elektronik kilit ve kapı kolu bir bütün olarak gelir. İçerisin de ki lithium pil ile entegreli bir şekilde gelir ve 1000 geçişe kadar devamlılık gösterir pil de zayıflama söz konusu olduğunu kullanıcıya uyarı bilgilendirmesi yaparak pilin değiştirilmesi gerektiğinin bilgisini verir. Opsiyonel olarak gelen kartlı ve şifreli geçiş özelliği de mevcuttur.

Parmak izi okuma cihazlarıyla kapı yetkilendirme sisteminin işleyişi; parmak izi okuma cihazının kurulumu kapıya yakın bir alana yapıldıktan sonra elektromanyetik ve elektromekanik kilitlerle bağlantısı sağlanır. Bundan sonra ki süreçte şifreli kapı kilidi yetki verilmesi planlanan kullanıcının parmak izi verileri cihaza tanımlanır ve yetkilendirmesi yapılır. Yetkilendirmesi yapılan kimsenin giriş çıkış verileri yazılım sayesinde düzenlenebilir ve yazılım üzerinden yetkilendirme ayarları tekrar gözden geçirilebilir.

Kart ve şifreli kapı yetkilendirme sisteminin işleyişi; bir bilgisayardan bağımsız çalışabilecek bu cihazlardan şık tasarım ve görüntüsüyle bulunduğu ortama farklı bir hava katar. Master kart aracılığıyla sisteme tanımlanacak tüm kartların tanım işlemi gerçekleştirilir ve yetkilendirmesi yapılacak kişilere teslim edilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu