Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek Avax Turnike Sistemi

Turnike sistemi nedir?

Turnike sistemleri kontrol altına almak ve sınırlandırmak istediğiniz noktalarda kullanılan ürünlerdir. Firma çalışanlarını, gelen giden misafirlerin giriş çıkışlarını takip edip ihtiyaç duyulan noktalarda yetkilendirme yapılarak geçişleri önlenebilir.


Turnikelerin Üzerlerine takılan ürünler sayesinde (kart okuyucu, parmak izi okuyucu, yüz tanıma, avuç içi damar tanıma, vb) iş yerimizde personellerimizi giriş çıkış saatlerini mola başlangıç bitiş saatlerini yemekhaneye giriş çıkış saatlerini hatta tuvalet takip sistemi sayesinde tuvalette ne kadar süre geçirdiklerini tespit edip daha verimli çalışma ortamı oluşturmamızda yardımcı olurlar.

Turnike sistemi kullanım amaçlarından bir tanesi de geçiş yetkilendirmek için Access programıyla entegre şekilde kişilerin yetkili alanlardan belli gün ve saatlerde geçiş yapabilmelerini sağlar. Piyasada yaygın turnike modelleri şu şekildedir Bel turnikesi, Hızlı geçiş turnikesi, hijyen turnikesi, boy turnikesi, VIP (engelli)geçiş turnikesi, Bağımsız turnike, Yaprak turnike, vb modeller mevcuttur.

Perkotek Avax Turnike Sistemi

Turnike sistemleri nerelerde kullanılır?

Turnike sistemleri İşyerleri, Siteler, Plazalara, Statlar, Cezaevleri, Benzinlikler, Okullar, Camiler, Devlet daireleri, Havalimanları, Şantiyeler, umumi tuvaletler, vb noktalarda kullanımı mümkündür. Turnike aslında hayatımızı kolaylaştıran ve geçişlerin daha düzenli yapılmasını sağlayan değişilmelerimizden olmuştur.

Turnike bağlantıları ve teknik özellikleri nelerdir?

Turnike sistemleri ortalama Geçişlerde 3,8 volt beklemede 4.1 volt enerji harcarlar. Turnike bağlantılarında 220 volt enerji talep edilmektedir. Ortalama bir turnikeden geçiş hızı 1 dakikada 20 kişidir. Bel turnikelerinin kolları acil durumlarda düşüp hızlı tahliyeye olanak sağlar hızlı geçiş ve VIP turnikelerde ise kollar açık pozisyona geçerek tahliyeyi hızlandırır ve bir engel teşkil etmez. Turnikelerin (bağımsız turnike, yaprak turnike) hariç hepsi her iki yönde çalışabilir.

Turnikeler üzerlerindeki LED ışıklar sayesinde geçişte tetik hangi yöne verildiyse yanarak geçiş hakkının kimde olduğunu gösterir. Hızlı geçiş Turnike Sistemleri aralardaki fotoseller sayesinde nesne devam ediyorsa geçişe sıkışmasına engel olur hızlı geçiş turnikelerinin özelliklerinden bir tanesinde kaçak geçişi engellemektir 1 kişi geçerken arkasında geçmeye çalışan kaçak geçiş fotosele girerse hızlı bir şekilde kapanarak geçişi engeller bu özellik ters girişlerdede mevcuttur mesele giriş tarafından kartınızı okuttunuz çıkış tarafında giriş yapılmaya çalıştı fotoseller bunu fark eder ve kaçak geçişi engeller.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu