Tiktok Takipçi Satın Al

PDF Dosya Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

PDF dosya sıkıştırma işlemi, PDF dosyalarının cihazlarda daha az yer kaplaması amacıyla tercih edilmektedir.

Bunun yapılabilmesi için de farklı yöntemlerden yararlanılabilmektedir. Fakat bu sıkıştırma işleminin yapılabilmesi için ayrıca uygulamalardan destek alınması gerekmektedir.


İnternette bulunan çeşitli programlardan veya uygulamalardan herhangi birinin tercih edilmesiyle PDF sıkıştırma kolaylıkla yapılabilmektedir.

PDF dosyası sıkıştırmada en fazla tercih edilen programlardan bir tanesi Online PDF Compressor’dür. Bu programın cihaza indirilmesi gerekmemektedir ve söz konusu dosyanın siteye yüklenmesiyle sıkıştırma yapılabilmektedir. Sıkıştırılmak istenen PDF’in seçilmesi ve bu online programa yüklenmesi sonrasında dosya boyutu küçültülmüş yani sıkıştırılmış olarak ayarlanan PDF cihaza kaydedilebilmektedir.

PDF Dosya Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

PDFaid ile PDF Dosyası Sıkıştırma

PDFaid isimli web uygulaması sayesinde PDF dosya sıkıştırma işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca bu web uygulaması sayesinde yalnızca dosya boyutu küçültme işlemi yapılmamakta aynı zamanda PDF’lerde yer alan resimlerin yeniden boyutlandırılması da sağlanmaktadır.

Tüm işletim sistemleriyle uyumlu olan ve ücretsiz olarak kullanılabilen bu web uygulaması sayesinde istenilen boyutta PDF kapasitesi ayarlanabilmekte, PDF’lerde bulunan resimlerin renk ayarları, yerleştirilmesi, gömülmesi ve benzeri gibi işlemler yapılabilmektedir.

Neevia Online PDFcompress ile PDF Sıkıştırma

Neevia Online PDFcompress ile PDF sıkıştırma işlemi yapılabilmekte ve ayrıca yer işaretleri, sayfa eklentileri ve benzeri gibi özelliklerin de düzenlemesi, kaldırılması işlemi yapılabilmektedir. Sunduğu özellikler sayesinde sıklıkla kullanılan PDF sıkıştırma uygulamaları arasında bulunmaktadır.

PDF Dosya Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu