PC Toplama Nasıl Yapılır?
TeknoDiot.com
 
  

PC Toplama Nasıl Yapılır?

PC Toplama Nasıl Yapılır?

Bilgisayarlar günümüzde en vazgeçilmez, bir makine halini almıştır. Bu nedenle hemen hemen bütün evlerde, işyerlerinde, okullarda, hastanelerde, bütün devlet kurumlarında olmazsa olmazlardandır.

Mühendislik uygulamaları, oyunlar, otomasyon işlemeleri vb. programlar gibi birçok alanda bilgisayarları kullanır, hayatımıza oldukça kolaylık sağlarız. Bu işlemlerimiz ihtiyaçlarımız doğrultusunda bilgisayarların kalitesine göre de değişiklik göstermektedir. Bu yüzden bilgisayarlarımız ne kadar kaliteli olursa işlerimizi o kadar rahat ve pratik bir şekilde halletmiş oluruz. Bilgisayar alırken iki farklı şekilde bilgisayar alabiliriz. Birincisi bir marka bilgisayar alır, markanın koyduğu bilgisayar parçalarına göre bilgisayar sahibi olabiliriz ya da kendimiz pc toplama dediğimiz yöntemle bütün parçalarını kendimiz alıp, kendi isteklerimiz veya ihtiyaçlarımız doğrultusunda parçaları bir araya getirip özel bilgisayar sahibi olabiliriz.

PC Toplama Avantajları Nelerdir?

Pc Toplama işleminin en önemli avantajlarından bir tanesi istediğimiz parçayı istediğimiz anda değiştirebilme özelliğidir. Yani bilgisayarda oluşan herhangi bir sorunda anında bilgisayarın sorunlu parçasına müdahale edip o sorunu hallediyor olabilmemizdir. Bir diğer avantajı ise topladığımız bilgisayar diğer marka bilgisayarlara nazaran daha hızlı olabilme özelliğine sahiptirler. Çünkü her bir parçayı kendimiz en hızlı parçalardan seçip kendi özel bilgisayarımızı oluşturma imkanına sahip oluruz. Pc Toplama da bir diğer avantajı ise kullanacağımız parçaların her birini ayrı ayrı kontrol edip, çalışıp çalışmadığını anlayabilmemizde bize oldukça kolaylık sağlar.

PC Toplama Nasıl Yapılır?

PC Toplarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle pc toplama da hangi kriterlere göre toplamanız gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekmektedir. ihtiyacınız doğrultusunda bir bilgisayar toplamanız sizi fazla masraftan kurtarmış olur. İkinci olarak bilgisayar toplamadan önce bilgisayarın parçalarını iyi bir araştırmanızda fayda var. Bilgisayarda bulunan işlemci, RAM, ana kart ve ekran kartı bilgisayar için hayati öneme sahiptirler. İyi bir bilgisayar istiyorsanız bu parçaların iyi olmasına dikkat etmemiz gereklidir. Bir diğer hususta aldığınız parçaların birbirleri ile sistemli bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Çünkü yüksek bir işlemci, düşük bir ana kartı ile çalışmayabilir. Bu yüzden bilgisayar toplarken çok dikkatli ve hassas bir şekilde toplamamız gerekir.

Sizde kendi özel bilgisayarımı kendim oluşturmak  ve oluşturduğum bilgisayarımın yüksek performans sağlamasını istiyorum diyorsanız https://www.incehesap.com/pc-toplama-sihirbazi/  sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung’dan Yepyeni Odyssey Kavisli Oyuncu Monitörü

Buğra Noyan

ASUS ROG, Strix Arion’u Duyurdu

Uğur Aydemir

280 TL’ye Alınabilecek En İyi Klavyelerden Biri: Hunter Series Enigma

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
bilgi ve bilgi 26 Aralık 2018 at 16:28

teşekkürler güzel bir yazı olmuş

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.