Overwatch Ligi, Corona Virüs Salgını Sonrasında Çin’de Şubat ve Mart Oyunlarını İptal Etti!

Overwatch Ligi’nin gerçek anlamda küresel bir e-spor ligine yönelik planları büyük bir darbe aldı.

Dün Blizzard, 2020 sezonu için planlanan Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen Çin merkezli oyunların, Corona Virüs’ün patlak vermesinin ardından iptal edildiğini duyurdu.

Dün akşam Twitter‘a gönderilen bir açıklamada, lig “oyuncularımızın, taraftarlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığını ve güvenliğini korumaya” karar verildiğini açıkladı.


“Taraftarların güvenli ve mutlu bir Ay Yeni Yılı olmasını umuyoruz ve bu sezon Çin’de Overwatch Ligi maçlarını oynamak için inanılmaz heyecan duyuyoruz” diyor. “Maçların daha sonraki bir tarihte ne zaman ve nerede yapılacağı hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız.”

OWL‘nin 2020 sezonu, 20 takımın her birinin kendi şehirlerinden maçlara ev sahipliği yaptığı lig tarihinde ilk olarak seçildi. Ligde Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da bulunan takımlar bulunuyor ve şu anda her biri en az iki etkinliğe ev sahipliği yapması beklenen dört Çin kulübü Şangay, Chengdu, Hangzhou ve Guangzhou var. İlk sezon 15 Şubat’ta Şangay’da başlayarak sezonun ikinci haftası için seçildi.

Bugünkü haberlerden önce, ekiplerin çoğu salgını ele alma planlarını özetleyen kendi ifadelerini yayınladı. Örneğin Guangzhou Charge ve Shanghai Dragons, mevsim öncesi operasyonlarını güvenlik nedeniyle Güney Kore’ye taşıdı. Overwatch Ligi normal sezonu 8 Şubat’ta Dallas ve New York’ta oynanan maçlarla başlayacak.

OWL, Corona Virüs ile uğraşan tek e-spor ligi değil. League of Legends Pro League  tartışmasız dünyanın en büyük profesyonel oyun devresi “oyuncularımızın ve taraftarlarımızın güvenliğini ve sağlığını sağlayabilene kadar” rekabeti erteleyeceğini açıkladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu