Tiktok Takipçi Satın Al

Örme Kumaşlar Nasıl Olmalı?

Raşel kumaş örme yöntemi ile üretilen bir kumaş türüdür. Kumaş türü oluşturulurken kullanılan yöntem ve iplik türü o kumaşın özelliklerini belirlemektedir. Polyester bir iplik kullanılarak raşel örme kumaş elde edilmektedir. Bazı kumaş türlerinin dar bir kullanım ve üretim alanı bulunsa da raşel örme kumaş hem kullanım alanı hem de üretilme yönü ile bu kumaş türlerinden ayrılmaktadır.

Hem yerli hem de yabancı üretim pazarında renk ve üretim konusu bakımından raşel örme kumaş, air file kumaş ve lamineli kumaş oldukça geniş bir paya sahiptir. Air mesh fabric olarak aranan yerli ve yabancı üretim sahaları olması sebebi yelpazesi bakımından çeşitlilik göstermesi ile en çok tercih edilen kumaşlar arasında gelmektedir.

Kaliteli Bir Raşel Örme Kumaş Özellikleri Nasıl Olmalıdır?


Yerli ve yabancı üretim sahalarında geniş bir alan kapladığı için raşel örme kumaş kullanım alanları çok farklılık göstermektedir. Raşel kumaş örme yöntemi ile üretildiği için kumaş havayı geçirebilme özelliğine sahiptir. Raşel örme kumaş çamaşır makinesi ile belli bir sıcaklık derecesinde rahatlıkla yıkanabilmektedir.

Havayı geçirebilen kumaşlar doku özelliği bakımından genellikle yumuşak bir yapıya sahip olmaktadır. Dünya üzerinde çok üretilen bir kumaş olduğu için üretim kalitesi ve renk bakımından değişik skalalarda bulunabilir. Bu yüzden raşel örme kumaş rengarenk ve canlı renk tonlarında üretilmektedir.

Raşel örme kumaş üretiminde polyester ip kullanıldığı için kumaş su tutmaz. Böylece raşel örme kumaş kullanıldığı alanlarda ürün yüzeyi ya da ürün çabucak kurur. Kumaşın kullanıcılar tarafından en beğenilen özelliği ise raşel örme kumaş üzerinde ütü kullanılmasına gerek yoktur. Çünkü kumaş üzerinde her hangi bir kırışma olmamaktadır.

Örme Kumaşlar Nasıl Olmalı?

Örme Kumaş Kullanım Alanları Nelerden Oluşmaktadır?

Raşel örme kumaş havayı geçirebilme özelliğine sahip olması sebebi ile rüzgar dayanıklılığının arandığı yüzeylerde fazlası ile kullanılmaktadır. Başlıca raşel örme kumaş kullanım alanları olarak flamalar ya da direklerde kullanılan bayraklar örnek verilebilir. Raşel örme kumaş esnek, yumuşak ve dayanıklı bir dokuya sahip olduğu için günlük yaşantı içerisinde birçok kullanım alanı vardır.

Yemek sofralarında kullanılan yemek örtüsü, sofra bezleri ya da likralı elbiselerde de raşel örme kumaş gibi kumaşlar istanbul kumaş üreticileri tarafından en çok üretilen kumaşların başında gelmektedir. Raşel örme kumaş türü likralı ve likrasız olarak iki çeşit olması sebebi ile elbise, kıyafet yani giyim sektöründe de yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu