Tiktok Takipçi Satın Al

OPPOHack 2022, Teknoloji Yeteneklerini Çağırıyor

OPPOHack 2022, ‘Gelişmiş Görselleştirme’, ‘Etkili Bilişim’ ve ‘Cihazlar Arası Engelsiz Bağlantı’ gibi gelişmekte olan teknolojiler aracılığıyla teknoloji meraklıları ve yenilikçileri buluşturuyor.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, aynı anda birkaç yerden hizmet sunarak kullanıcı merkezli deneyim anlayışını vurgulayan bir dünya inşa etme vizyonuyla OPPOHack 2022’yi gerçekleştiriyor. Kullanıcılar ve teknoloji arasında kusursuz bağlantı kurma hedefiyle, dünyanın her yerinden teknik yeteneklere hitap eden bu hackathon’da yer alacak farklı deneyim ve uzmanlıklara sahip katılımcılar, cihazlar arası bağlantıda engelleri kaldıran yenilikçi çözümler ve kullanıcı odaklı akıllı hizmetler keşfetmenin yollarını arayacak. Hackathon konusunda uzman kuruluş HackHub iş birliğiyle düzenlenen uluslararası hackathon OPPOHack 2022’de ayrıca en yeni güncellemelere sahip ColorOS ile ilgili daha fazlasını keşfetmek mümkün olacak.


OPPOHack2022, OPPO’nun ‘Geleceğe İlham’ mottosuna uygun olarak teknoloji alanında kullanıcıların karşı karşıya olduğu en acil sorunları çözmek için teknolojiyi kullanmaya teşvik ediyor. Teknoloji tutkunlarına yeteneklerini gösterme şansı veren OPPOHack 2022’de katılımcılar, tasarım, bağlantı, gizlilik gibi birçok alanda ColorOS 12’de sunulan en son gelişmeleri de daha yakından tanıma fırsatına sahip olacak. ColorOS 12’de öne çıkan özelliklerden biri de akıllı telefonu ile bilgisayar arasında kusursuz bir etkileşim yaratan PC Connect. Birden fazla ekranda tek bir beyin olarak düşünülebilecek bu özellik, aynı anda birkaç yerden hizmet alabilme deneyimine bir adım daha yaklaşıyor.

Teknolojinin ve ekip çalışmasının gücünden ilham alan OPPOHack, dünya çapında 12 üniversite, 20 kuluçka merkezi ve 500’den fazla bireysel katılımcıyı bir araya getirerek geleceğin ara bağlantı sorunlarına odaklanan iş birlikleri geliştirecek ve rekabet ortamı yaratacak.

Hibrit modda düzenlenecek olan hackathon, katılımcıların istedikleri yerden etkinliğe dahil olabilmesini kolaylaştıracak. Haziran ve Ağustos aylarında, başlangıç için gereken en iyi konsept teknolojiler sunulacak. Son tura kalan ekipler, hayallerindeki projeleri hayata geçirmeyi sağlayacak ilk elden geliştirici kaynaklara ve araçlara sahip olacak. Hepsinden önemlisi, benzer fikirlere sahip bireysel katılımcılar, belki de hayatlarında bir kez karşılaşılabilecekleri bir fırsat olarak, teknoloji uzmanlarıyla ve dünyanın önde gelen şirketlerin liderleriyle iletişim kurup iş ağlarını geliştirecek. Kazanan projeler toplam 40.000 ABD doları tutarında nakit ödülün sahibi olurken projelerine yatırım alma ve bunları uygulama şansı elde edecek.

OPPOHack kapsamında hibrit modda 2 tur hackathon yarışması yapılacak. Hackathon’un ön turu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2 şehirde fiziksel olarak yapılırken dünyanın her yerinden online katılımlara da açık olacak. Kaydolan katılımcılardan fiziksel veya online olarak katılacakları hackathonlardan birini seçmesi istenecek. Son tur, tüm büyük video platformlarında online olarak canlı yayınlanacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu