bayigram.com

Oppo’dan İlgi Çekici Bir Patent Daha: Kızaklı Çift Ekranlı Telefon

Oppo, açılır bir ekran veya bir kaydırıcı ekran ile çılgın görünümlü bir akıllı telefon ile geliyor.

Bunlar, ürünü üretim hatlarına götürmesi ile sonuçlanabilecek olan veya olmayan patentlerdir. Elbette, bu kavram sadece garip değil, aynı zamanda işe yaramaz göründüğü için alabileceği delilik.


En yeni patentler, Oppo akıllı telefonun pop-up (sürgülü) kamerası değil pop-up ekranı olacağını gösteriyor. Tasarım çok özel bir tasarım olduğu anlaşılıyor. Kızaklı kameralı telefonlar 2019 yılında görmeye başladık, ancak kızaklı çift ekranlı telefonlar henüz görmedik. İlk olarak dev Çinli üretici Oppo’dan görebileceğiz gibi duruyor.

Genel olarak, çift ekranlı telefonlarda, ikinci ekrana erişmek için ekranları çevirme eğilimindeyiz. Oppo durumunda ise, ekran eşiği basitçe açılır veya kayar, bu da çerçeve sorununu çözecektir.

Oppo'dan İlgi Çekici Bir Patent Daha: Kızaklı Çift Ekranlı Telefon

Tasarımın diğer bir çeşidi, üstten veya alttan ziyade yandan kaydığı sürgü mekanizmasını kullanır. Ekstra ekran, özellikle tam ekrana erişmek ve kontrollere erişmek istediğinizde kullanışlı olabilir. Akıllı telefonunuzda film izlerken veya oyun oynarken bu yararlı olabilir.

Ön kamera ve aize dar üst çerçeveye yerleştirilmiştir, bu da kullanıcıların her iki ekrana da tam erişebilmelerini sağlar. Her iki tasarım da, ekranda hiçbir çentik veya delik bulunmayacağını öne sürüyor.

Tasarım, dayanıklı görünmüyor ve kesinlikle ekstra ekranı haklı çıkarmayan bir kullanıcı grubuna hitap ediyor gibi görünüyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, bunlar sadece patentlerdir, nihayetinde üretim hattına ulaşıp ulaşmadıklarını beklemek ve izlemek gerekir. Yakın zamanda Oppo’dan bu konular üzerine yeni bir atak görecek miyiz bakalım.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu