Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo ve Huawei, Eylül 2019’da Çin’de En Fazla Sayıda Patent Aldı!

Son birkaç yılda, araştırma ve geliştirmeye önemli miktarda para yatırmaya başlayan her türlü teknoloji şirketini gözlemledik. Yeni piyasaya sürülen ürünlerle görülmeden önce yeni atılımlar hakkında bilgi edinmek zor olsa da, bir şirketin gelecekteki tekliflerini verdikleri patentlerle önceden tahmin etmek mümkün.

15 Ekim’de Çin Devlet Fikri Mülkiyet Ofisi, Eylül 2019’da farklı şirketlere verilen patent sayısını gösteren bir liste yayınladı. Listedeki ilk üç şirket, adil bir gösterge sağlayan Oppo, Huawei ve State Grid’i içeriyor. Amacımız, bu şirketlerin yeni teknolojilerin geliştirilmesinde ne kadar başarılı olduklarını araştırmak.


Rakamlardan bahseden Oppo, Huawei ve Grid Company, geçtiğimiz ay sırasıyla sırasıyla 266, 264 ve 210 patent aldı. Oysa Ağustos ayında Izgara Şirketi, sırasıyla 331 ve 316 patenti alan Huawei ve Oppo tarafından verilen 336 patent aldı. Veriler aşağıda inceleyebilirsiniz.

Oppo ve Huawei, Eylül 2019’da Çin’de En Fazla Sayıda Patent Aldı! Oppo ve Huawei, Eylül 2019’da Çin’de En Fazla Sayıda Patent Aldı! Oppo ve Huawei, Eylül 2019’da Çin’de En Fazla Sayıda Patent Aldı!

Dahası, ilgili entelektüel özelliklerle ilgili “hesaplama ve sayma” ile ilgilenen G06 kategorisinde, Oppo bir kez daha 101 buluş patenti ile en üst sırada yer aldı, PUBG geliştiricisinin Tencent’i, 85 buluş patenti ve Alibaba Holdings grubunun, 81 buluş patenti olarak kullanıldı.

Aynı belge ile ortaya çıkarılan bir diğer kategori listesi de “Elektronik İletişim Teknolojisi” ile ilgilenen “H04”. Bu kategorideki en fazla patent sayısı 188 patent içeren Huawei’ye verilirken, Oppo bu listede ikinci sırada 138 patent aldı.

Huawei ve Oppo tarafından güvence altına alınan bu yüksek sayıdaki patent, Çinli firmaların büyük ölçüde Ar-Ge’ye yatırım yaptığını yansıtıyor. Bu listeyi görmemiş olsak bile, bu şirketlerin yaptığı gelişmelerden kaçınılamaz. Örneğin, Oppo geçtiğimiz günlerde 65W hızlı şarjı destekleyen Reno Ace’i piyasaya sürdü. Öte yandan, 5G alanında Huawei’nin uzmanlığını kaçırmak zor. Özellikle, başarılı bir 5G modem geliştiren birkaç şirketten biriydi, Balong 5000.

Bir şeyleri sarmak için, bu patentler bir çok teknolojinin yakında tüketici cihazlarında yol alabileceğini gösteriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu