«
Oppo, Snapdragon 855 Destekli ilk 5G Telefonunu Tanıttı Akıllı Telefon Haberleri MWC 2019 Oppo Haberleri

10x optik zoom kamera teknolojisi özelliğine sahip olmasının yanı sıra, Oppo’da ilk 5G akıllı telefonunu Barselona’daki MWC 2019 etkinliğinde tanıttı.

Snapdragon X50 5G modem ile Qualcomm Snapdragon 855 Mobil Platformu tarafından desteklenmektedir. Oppo, telefonun model numarasını veya isminin ne zaman açılacağını paylaşmadı, ancak gösterilen cihaz çentiksiz olarak Find X ile aynı görümüme sahip olduğu aktarıldı. Şirket, Aralık ayında entegre iletişim yeteneklerine sahip geliştirici bir sürüm olan Find X’i temel alan 5G’ye hazır prototipini bile açıkladı.

Oppo, 5G’nin ticarileştirilmesi için Swisscom, Telstra, Optus ve Singtel olmak üzere dört şirkete ortak oldu. Oppo ayrıca ‘Oppo 5G Landing Project’i başlattı. Oppo ayrıca 5G bulut oyunlarını keşfetmek için yazılım geliştiricileriyle ortaklık kurdu. Mobil oyunculara üçlü “A” oyun deneyimi için yüksek verimlilik ve düşük gecikme süresi olan 5G’den yararlandı.

İlkbaharda Oppo, AI ile çalışan sanal kişisel asistanı Breeno’yu yeni ürünlerinde piyasaya sürecek. Oppo, daha geniş IoT ekosisteminin merkezi olarak bu kişisel asistanın, 5G + döneminde daha fazla IoT, giyilebilir, V2X platformunun merkezi entegratörü ve kontrolörü olacağını söyledi.

10x zoom teknoloji kameraya sahip

  • Oppo, Snapdragon 855 Destekli ilk 5G Telefonunu Tanıttı Akıllı Telefon Haberleri MWC 2019 Oppo Haberleri

    Apple’dan Sonra Oppo’dan Katlanabilir Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Oppo, Snapdragon 855 Destekli ilk 5G Telefonunu Tanıttı Akıllı Telefon Haberleri MWC 2019 Oppo Haberleri

Oppo’nun cihazı ile ilgili bildiğimiz en önemli şey, telefonun, bu hafta açıklanacak pek çok telefon ile birlikte Qualcomm’un Snapdragon 855’ini kullanacağı. Oppo, cihazın bu hafta MWC 2019 fuar alanında sergileneceğini de belirtti. Etkinlikten çıkan bir diğer haber ise, şirketin bir sonraki amiral gemisi için 10x kayıpsız Zoom (16mm-160mm) özelliği koyacağı oldu.

Oppo, önümüzdeki hafta MWC’de ortakları Qualcomm ve Ericsson ve 5G mobil bulut oyunlarıyla birlikte 5G’li birkaç akıllı telefonu tanıtılacağını söyledi. Qualcomm Başkanı Cristiano Amon, Oppo ile ortaklığa ilişkin olarak şunları söyledi; “5G döneminde daha fazla inovasyon için muazzam fırsatlar görüyoruz ve Qualcomm Technologies, 5G’nin gerçek potansiyelini gerçekleştirmek için Oppo ile birlikte çalışmayı ve amiral gemisi yonga seti Qualcomm Snapdragon 855 Mobil Platformu ile çalışan ilk 5G akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesini desteklemeyi dört gözle bekliyor. X50 5G modem, entegre RF alıcı ve RF Ön Uç çözümleri.”


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *