Tiktok Takipçi Satın Al

2020 Amiral Gemileri Arasında Oppo Find X2 Pro, En Kötü Selfie Kameraya Sahip

DxOMark: Oppo Find X2 Pro, 2020 amiral gemileri arasında en kötü selfie kameraya sahip.

Bu yıl Mart ayında Oppo nihayet Oppo Find X2 serisinin meraklıları için iyi haberler getirdi. Yeni akıllı telefon serisi, Oppo Find X2 ve X2 Pro şeklinde geldi.


Her ikisi de gelişmiş donanım ve güçlü kamera kurulumlarına sahip gerçekten yetenekli amiral gemileriydi. Oppo Find X2 Pro, arka kamera kurulumuyla DxOMark’ta en yüksek rütbelere ulaştı, ancak selfie kamerası için aynı şey söylenemez.

En azından kağıt üzerinde, cihaz geniş açılı f / 2,4 diyafram açıklığına sahip 32MP 1 / 2,8 inç sensörlü güçlü bir ön kamera kurulumuna sahiptir. Ancak, sensör arka kameralarında gördüğümüz aynı amiral gemisi seviyesi deneyimini sağlayamıyor.

Selfie kamera performansı ortalama

2020 Amiral Gemileri Arasında Oppo Find X2 Pro, En Kötü Selfie Kameraya Sahip

DxOMark’a göre, Oppo Find X2 Pro’nun selfie kamerası, diğer amiral gemileriyle eşit olmayan bir performans gösteriyor. Amiral gemisi akıllı telefon sadece 72 son bir selfie kamera puanı aldı. İyi video çekim performansı olmasa bile daha düşük olurdu.

Selfie fotoğraf testinde DxOMark 67 puan verdi. Video kayıt performansı söz konusu olduğunda, telefon 79 puan aldı. Genel sonuç, Oppo Find X2 Pro’yu akıllı telefonun selfie kamerası için en düşük puanlardan biri ile etkili bir şekilde ödüllendiriyor. kıyaslama platformuna geldi. Daha kötü skorlara sahip cihazlar bile selfie çekmeye gelince X2 Pro daha iyidir. Örneğin, fotoğraf testinde 73 puan alan Meitu T9 ve hatta 74 puan alan iPhone X var.

Ancak DxOMark, X2 Pro’nun yüzler ve dokuya maruz kalmayı selfie’ler için iyi aydınlatma koşullarında iyi bir iş yaptığını belirtiyor. Ayrıca, özellikle konu kameradan uzaktayken alan portrelerinin derinliğini yakalamada iyi bir performansa sahiptir.

Ancak, telefon çoğu sahnede HDR’yi etkinleştirmek için mücadele ediyor. Etkinleştirilse bile, sonuçların kabul edilemez bir şey olmadığını not edin. Birçok selfie çekiminde görüntünün kalitesini düşüren görünür nesneler bulunur. Ayrıca, cihazın kamerası çok zayıf renk tepkisine sahiptir. Düşük ışık koşullarında, sarı renk tonları alan fotoğraflarımız var. Son fakat en az değil, closeup selfie çekimlerine odaklanmak için kameraya ulaşmak için bir mücadele oldu.

Bu sonuçla, Oppo Find X2 Pro selfie kamera, DxOMark’ta test edilen 2020 ve 2019 amiral gemilerinin hepsinin altında oturuyor. Nokia 7.2 gibi bazı orta sınıf telefonlar veya Realme X2 Pro gibi amiral gemiler bile daha iyi bir selfie shooter sunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Oppo genel olarak guzel bi telefon markasi piyasaya cok hizli ve ciddi atılımlar yaparak girdi bu sekilde giderse samsung gibi devlerin yerini alabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu