Tiktok Takipçi Satın Al

Opera, Crypto Browser Project ile Kriptoya Geçiyor

Opera, kendi masaüstü tarayıcısına alternatif olarak Crypto Browser Project’i pazarlıyor gibi görünüyor.

Opera Software, kendi özel cüzdanıyla birlikte blok zinciri ve kripto para birimlerinin kullanımı için optimize edilmiş özel bir Web3 tarayıcısı olan Crypto Browser Project ile özel tarayıcılar oluşturma eğilimini sürdürdü.


Opera’nın kullandığı dil biraz belirsiz olsa da, Opera masaüstü tarayıcısını Crypto Browser ile değiştirmeyi planlıyor gibi görünmüyor. (Opera zaten özel bir oyun tarayıcısı olan Opera GX’i sunuyor.) “Bugün, Web3 ile etkileşim kurmanız için amiral gemimiz olacak Android, Mac ve Windows’ta deneysel tarayıcıları test etmenize izin vererek Web3 çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyoruz. Opera bir blog yazısında açıkladı.

Opera Crypto Browser Project

Opera, Crypto Browser Project ile Kriptoya Geçiyor

Opera’nın tarayıcısı halen mevcut masaüstü tarayıcısıyla aynı Chromium temelleri üzerine inşa edilmiş olsa da, Opera ayrıca bir dizi Web3 özelliği de oluşturmuştur. (Bazı çevrelerde “Web3” terimi, tokenlar tarafından yönetilen merkezi olmayan bir web’e atıfta bulunarak blok zinciri ile eşanlamlı hale geldi.)

Opera’nın durumunda, daha tam entegre velayetsiz bir kripto cüzdanında tasarlamanın yanı sıra hızlı bağlantılar içerir. kripto haberleri, airdroplar ve evet, NFT’ler. Kripto Tarayıcı Projesi ayrıca Opera’nın dağıtılmış uygulamalar olarak adlandırdığı veya Opera’ya göre geleneksel eklentilerden daha fazla işlevsellik sağlayabilen merkezi olmayan bir uygulama paketi olan dApps için destek içerir.

Opera, yerel, gözetimsiz kripto cüzdanının, kullanıcıların yeni bir cüzdan seçici aracılığıyla Metamask gibi alternatif bir cüzdan seçmesine izin vereceğini söyledi. Cüzdanın panosu, başka hiçbir uygulamanın cüzdan verilerini değiştirmemesini sağlamak için kendisini izler. Opera, Ethereum, Bitcoin, Celo ve Nervos’u destekliyor ve şirket, Handshake, NEAR, Polygon ve Solana ile ortaklıklar ilan ettiğini açıkladı.

Opera, Crypto Browser Project ile Kriptoya Geçiyor

Crypto Browser Project ayrıca, Opera’nın kripto cüzdanına erişebileceğiniz Crypto Corner adlı bir kenar çubuğu içerir. Kripto Köşesi ayrıca “en son blok zinciri haberlerine, yaklaşan airdroplara, bir endüstri etkinlikleri takvimine, NFT’lere, kripto topluluklarına, eğitim içeriğine, podcast’lere ve videoların yanı sıra kripto fiyatlarına, gaz ücretlerine ve piyasa duyarlılığına erişim içerir. Hepsi tek bir noktada “dedi Opera. Ayrıca “Crypto Twitter”, Discord, Reddit veya DappRadar’a doğrudan tarayıcının hızlı aramasından erişebilirsiniz.

Opera ayrıca, kullanıcı verilerini kaydetmeyen, anonim, sınırsız “VPN” proxy’si gibi özellikleri koruduğunu söyledi. Opera kriptoya olan bağlılığını ilan etse de, rakip Brave, kendi entegre kripto cüzdanı ve hatta kendi kripto para birimi ile kripto topluluğunda daha erken bir varlık gösterdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu