Tiktok Takipçi Satın Al

Online Kurs ile Yazılım Öğrenin: Vektörel Bilişim

Bu makalemizde sizlere yazılım merakı olan arkadaşların eğitim alabileceği bir kursların önerisi yapacağız. Öncelikle makalemize başlamadan önce yazılımın tam olarak ne demek olduğunu sizlere anlatmak istiyoruz.

Yazılım; bir yazılım uygulamasının gerçekleştirilmesi noktasında, çözüm geliştirme ve yönetme sürecini içerisinde barındıran kavramdır. Yazılımın başlıca görevleri belirtmek gerekirse programlama dillerini kullanarak yazılım tasarlamak, yazdıkları programlar üzerinde testler yaparak hata olup olmadığını belirlemek, ortaya çıkan hatalar ile ilgili çözümler aramak bu işlemlere ek olarak da kullanıcıların hareketlerini araştırmak, gelişime yardımcı olmaktır.


Bilişim alanında sektörün her geçen gün büyümesiyle beraber çeşitli iş imkanlarını ve eğitimlerini de beraberinde getirmektedir. Bizde sizlere bu makalede en iyi yazılım kursuna nasıl ulaşabileceğinizi göstereceğiz. İçeriğimizin devamında ise son zamanların en popüler olan AutoCAD programından ve çokça talep gören MEB onaylı Autocad kursu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

AutoCAD Nedir?

Online Kurs ile Yazılım Öğrenin: Vektörel Bilişim

AutoCAD, 2D boyutlu ve 3D boyutlu tasarım ve çizim için kullanılan bilgisayar destekli bir tasarım programıdır. Autodesk Inc. tarafından geliştirilmiş ve yazılım pazarına sunulmuştur. Bu arada bilgisayarlarda çalıştırılabilen ilk CAD programlarından biridir. Autodesk şirketini John Walker, 30 Ocak 1982’de kurmuştur.

AutoCAD başlangıçta özel bir dilde yazılmış Interact adlı bir programdan türetildi. Yazılımın ilk sürümü, karmaşık nesneler oluşturmak için yalnızca çokgenler, daireler, çizgiler ve metin gibi şeyleri oluşturmak için kullanılıyordu. Daha sonra, bir C++ uygulama programlama arabirimi aracılığıyla özel nesneleri destekleme özelliği sunuldu. Yazılımın modern versiyonu, kullanıcılar için katı modelleme ve 3D için eksiksiz bir araç seti içeriyor. AutoCAD ayrıca otomasyon ve özelleştirme için çok sayıda uygulama programı arabirimini de destekler.

DWG (çizim), AutoCAD için yerel dosya formatı ve CAD verilerinin birlikte çalışabilirliği için temel bir standarttır. Yazılım ayrıca Autodesk tarafından CAD verilerini yayınlamak için geliştirilen bir format olan Design Web Format (DWF) için destek sağlamıştır.

Ayrıca dünyada birçok sektör ve iş alanlarında da aktif olarak kullanılmaktadır. AutoCAD’i aşağıda yer alan endüstrilerin çoğunda kullanıldığını belirtebiliriz;

 • İnşaat Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Malzeme Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Mimari Çizim ve Tasarım
 • Çizim ve Tasarım Mühendisliği
 • Mekanik Tasarım ve Çizim
 • CAD Çizimi ve Tasarım Teknolojisi
 • Elektronik ve Elektrik Mühendisliği
 • Üretim Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği

Gelecek Burada: Yazılım

Yazılım geliştirmedeki uzmanlıklar ve kurslar, geliştirme araçları gibi programlama dilleri; Python, C, Java ve Scala vb. gibi yazılım mimarisi ve testi dahil olmak üzere yazılım oluşturma sürecini ele alır.

Vektörel Bilişim bünyesinde bulunan en iyi yazılım kursu kütüphanesi sayesinde birçok farklı program ve yazılım dilini öğrendikten sonra, artık kendi yazılım projelerinizi ve görsel tasarımlarınızı geliştirebileceksiniz. Yazılım geliştirme, yazılım tasarımı ve desteği için gerekli tüm faaliyetleri kapsar. Oynadığınız her video oyunu, kullandığınız mobil uygulama ve diğer farklı program veya uygulamalar bu geliştirme sürecinden geçer.

Birçok kullanıcı daha önce deneyimi olmadığı için yazılım kursu seçerken eksik göz attığı durumlar olabiliyor. Bundan dolayı yazılım kursu seçimlerinizde hangi kriterlere dikkat edebileceğinizi önceden araştırabilirsiniz. En popüler kullanımı yoğun olan yazılım dilleri ise şu şekildedir;

 1. C# Programlama Dili
 2. Python Programlama Dili
 3. Java Programlama Dili

Online Kurs ile Yazılım Öğrenin: Vektörel Bilişim

Yazılım geliştirme, yazılımın ne yapması gerektiğini belirlemek için kullanıcılar ile birlikte çalışarak başlar. Ardından, programın işleyişini yapılandırmak için bir yazılım mimarisi ve kullanıcı gereksinimlerini nasıl çözeceğini belirlemek için bir yazılım tasarımı seçilir. Ancak o zaman, kalite güvencesi için kapsamlı ekip incelemesi ve testini de içeren asıl kodlama süreci başlar. Program dağıtıma hazır olduğunda, yazılım geliştiriciler yazılımı güncel tutmaktan, hataları düzeltmekten ve kullanıcı desteği sağlamaktan sorumlu olmaya devam eder.

Grand View Research’e göre, küresel iş yazılımı ve hizmetleri pazarı 2018’de 322,91 milyar ABD doları değerindeydi ve 2019’dan 2025’e kadar %10,7’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Kurumsal veri hacmi ve çeşitli endüstrilerdeki iş süreçlerinin otomasyonu, büyümeyi daha da hızlandıracaktır.

Yazılım Sektöründe Popüler Alanlar

 • Full-Stack Web Developer
 • Mobile App Developer
 • Front-end Developer
 • Cloud Developer
 • Software Architect

Vektörel Bilişim, yazılım kurslarını bitirdikten sonra kendi yolunuzu çizmek isterseniz, yazılım sektöründe kendinize yer edinebilirsiniz. Daha yeni küçük yazılım geliştiriciler olarak başlayan adaylar, kıdemli yazılım geliştirici, baş geliştirici, geliştirme ekibi lideri olmaya devam edebilirler. Ayrıca ilgilendiği bir alana göre proje yöneticisi gibi teknik rollerden yönetsel rollere geçebilmektedirler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir Yorum

 1. Ankara’da öğrenci iken Vektörel Bilişim’den Microsoft C# Yazılım Kursu aldım ve çok memnun kaldım. Hocaları gayet iyi alanında uzman ve sektör ihtiyaçlarına göre proje geliştirmemize yardımcı oldular. Geliştirdiğim projenin devamını getirdim ve okulumdan da mezun olur olmaz İstanbul’da büyük bir firmada yazılım uzmanı olarak işe başladım. İyi ki o kursa gitmişim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu