Intel, 11. Nesil Tiger Lake İşlemcilerini Duyurdu!

Dizüstü bilgisayarlar için bu sonbaharda çıkıyor.

Dün yapılan etkinlikte Intel 11. Nesil Tiger Lake işlemcileri tanıttı. Sonbaharda yeni çıkacak dizüstü bilgisayarlarla birlikte piyasada olması bekleniyor!

Intel; yeni dahili Xe grafiklerini, Thunderbolt 4 desteğini, Wi-Fi 6’yı ve önceki Ice Lake yongalarına göre performans ve pil ömründe büyük bir sıçramayı içeren dizüstü bilgisayarlar için Intel 11. Nesil Tiger Lake işlemcilerini resmi olarak duyurdu. Intel 11. Nesil Tiger Lake işlemci serisinin “ince ve hafif” dizüstü bilgisayarlar için en iyi işlemciyi sunduğunu iddia ediyor.

Intel, 3.0 GHz temel hızlar sunan Core i7-1185G7 liderliğindeki hem U serisi (artık UP3 olarak anılıyor) hem de Y serisi sınıfı yongalar (artık UP4 olarak anılıyor) için dokuz yeni 11. Nesil tasarımını piyasaya sürüyor. 4.8 GHz’e kadar maksimum tek çekirdekli turbo güçlendirme ve 4.3 GHz’e kadar maksimum çoklu çekirdek gücü sunuyor. Ayrıca, 96 CU ve 1.35GHz maksimum grafik hızıyla Intel’in Iris Xe entegre grafiklerinin en güçlü versiyonuna sahiptir.

Intel 11. Nesil Tiger Lake İşlemciler

Intel, 11. Nesil Tiger Lake İşlemcilerini Duyurdu!


AMD

Intel, bu artışların ne kadar olacağı konusunda çok detay vermedi, ancak yeni yongaların günlük “ofis üretkenliği” için yüzde 20 daha yüksek hızlar sunacağını vaat ediyor ve video akışı gibi işler için ekstra bir saatten fazla pil ömrü sağlayacağını söylüyor.Şirket, bu yılın başlarında 2020 Mimarlık Günü etkinliğinde yeni işlemcileri çoktan önizlemişti. Yeni Intel 11. Nesil Tiger Lake serisi, mevcut 10. Nesil Ice Lake modellerine benzer şekilde hala 10nm üzerine inşa edilmişti. Fakat Intel’in daha düşük güç tüketimiyle daha iyi hızlar sunacağını söylediği yeni bir “10nm SuperFin tasarımı” ile Willow Core mimarisine yükseltildi.

Intel EVO Logolu Dizüstü Bilgisayarlardan Kalite Fışkıracak

Intel, 11. Nesil Tiger Lake İşlemcilerini Duyurdu!

  • Bu sene 20’den fazla EVO logolu dizüstü bilgisayar tanıtılacak. Bu platformda çıkacak dizüstü bilgisayarların belli bir kalite standardı olacak.
  • Hızlı Şarj Desteği (Full HD bilgisayarı 4 saatlik kullanım için 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edecek)
  • 1 saniyeden daha kısa sürede uyanacak
  • Tam kapasite pille Full HD 9 saatten uzun kullanım sunacak
  • Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 Teknolojisi
  • Daha fazla detay için EVO sitesine bu bağlantıdan gidebilirsiniz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu