Tiktok Takipçi Satın Al
Trend

o7 Ne Demek ve Anlamı Nedir?

o7 ne demek? Diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Malum olduğu üzere sosyal medyada birçok kısaltma kullanılıyor. Bunlar espri amaçlı da tercih edilebiliyor.


Birkaç harfle çok şey anlatmayı mümkün kılan bu kısaltmalar kimi zaman pek kolay anlaşılmıyor. Takipçilerin etkileşimini artıran sosyal medya kısaltmaları, taşıdığı mânâlar ve ince nüanslarla çeşitli mesajlar veriyor, takipçileri beğeni ve yorum yapmaya teşvik ediyor.

o7 Anlamı Nedir?

Asker selamı anlamını taşıyor. Bir görevin başarıyla yerine getirildiğini gösteriyor. Bu ifadedeki 7, eli ve kolu sembolize ediyor. 7 rakamı O harfi ile birleşince askerlerin selam verdiği andaki duruşunu çağrıştıran bir görüntü ortaya çıkıyor.

7 sayısının üst tarafındaki yatay kısım eli simgelerken, eğik taraf ise, asker selam verirken kolunun sahip olduğu açıya gönderme yapıyor.

Buna göre, sosyal medyada o7 ne demek? Sorusuna şöyle yanıt verebiliriz: Bir vazifenin tamamlandığını ifade eder, saygı mânâsına gelir. ‘Aferin asker’ veya ‘helal olsun!’ anlamında da kullanılır. Bununla birlikte kısaltmanın ‘kafa işareti’ olarak kullanılması da mümkündür.

o7 Ne Demek ve Anlamı Nedir?

o7 Asker Selamı Nedir?

Asker selamı, astların üstlerine hürmet bildirmek amacıyla yaptıkları bir harekettir. Asker selamı, askerî sistemin önemli unsurları içinde yer alır.

Selam veren asker, bu esnada, kendisinin üstü olan kişiye bakar. O, görüş alanından çıkıncaya kadar elini indirmez. En yaygın askerî gelenekler arasında bulunan asker selamı, komutanlara ve büyük rütbeli subaylara karşı gerçekleştirilir.

o7 Nerelerde Kullanılır?

Online oyunlardaki sohbet bölümünde ve Twitch uygulamasında o7 kullananlara rastlamak mümkün. Tabii ki her sosyal medya platformunda zaman zaman bu kısaltmaya denk gelebiliyoruz.

Bazen hayatımızla ilgili kararlar veriyor ve takipçilerimizle paylaşıyoruz. Örneğin, ‘mesleğimden artık çok sıkıldım. İstifa etmeye karar verdim.’ Veya ‘Artık kilolarla vedlaşma vakti! Diyete başlıyorum.’ Vb. Kullanıcılar yaptığı yorumlarda o7 işaretine yer verirlerse bu, bizi destekledikleri ve anlamına geliyor.

Savaş oyunlarında başarılı performans sergileyen kişilere saygı anlamında da o7 kısaltması kullanılıyor. Yahut kullanıcılar, değer verdiğini ve saygı duyduğunu göstermek amacıyla da bu kısaltmadan yararlanabiliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu