Tiktok Takipçi Satın Al

NVIDIA’nın Bulut Oyun Hizmeti, GeForce Now Yayınlandı

Ücretsiz hizmet, yüksek kaliteli PC oyunları oynamak için Steam hesabınıza giriş yapabileceğiniz bir NVIDIA bulut sunucusuna erişmenizi sağlar.

Ancak, bir sunucuya öncelikli erişim için ayda 4,99 dolar ödemeniz gerekir, aksi takdirde beklemeniz gerekebilir. NVIDIA’nın bulut oyun servisi GeForce Now, herkese açık beta sürümünden çıkıyor ve herkese açık hale geliyor.


Yıllarca süren testlerin ardından NVIDIA Salı günü yaptığı açıklamada, herkesin bekleme listesine girmeye gerek kalmadan hizmeti ücretsiz olarak deneyebileceğini duyurdu. GeForce Now bir Netflix hizmetine benziyor, ancak oyun oynamak için, pahalı donanım için ödeme yapmadan en iyi PC grafiklerinin keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

GeForce Now, Steam hesabınızda zaten sahip olduğunuz oyunları oynamanıza nasıl izin vereceğidir ve en sevdiğiniz PC oyunlarını tekrar satın alma gereksinimini ortadan kaldırır.

GeForce Now bulut oyun hizmeti erişime açıldı

Hizmet şu anda Windows,macOS, Android ve NVIDIA Shield TV hub’ı için indirilebilen bir uygulama üzerinde çalışıyor.

İhtiyacınız olan tek şey, saniyede 720p 60 kare oyun deneyimi için bir internet bağlantısı (en az 15Mbps). 25Mbps bağlantı çözünürlüğü 1080p’ye yükseltir. Ücretsiz servis, bir Nvidia sunucusuna Steam veya Epic Games hesabınıza giriş yapmak için kullanılabilecek 1 saatlik bir oturum sunarak çalışır. Daha sonra istediğiniz oyunu hızlı bir şekilde kurabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Özellikle NVIDIA tarafından yapılan açıklama ise şöyle; “Ücretsiz kullanıcılar 40, 30, 20 ve 10 dakika ve oturum bitmeden 5 saniye önce tüm platformlarda açılır bildirimler alacaklar. Bir önceki oturumlarını bir öncekinden hemen sonra başlatabilirler.”

NVIDIA'nın Bulut Oyun Hizmeti, GeForce Now Yayınlandı

GeForce Now neler sunuyor?

Bir günde oynayabileceğiniz oturum sayısının bir sınırı yoktur, ancak ücretsiz hizmet bir Nvidia sunucusuna anında erişmenizi garanti etmez. Öncelikli erişim için, premium bir hesaba geçmeniz ve ayda 4.99 dolar ödemeniz gerekir.

Buna karşılık, oyun oturumlarınız altı saate kadar uzatılacak ve NVIDIA’nın RTX grafikleriyle oyunların tadını çıkarabileceksiniz.

Premium üyeliğe kaydolduğunuzda NVIDIA, ilk üç aylık erişiminizin ücretsiz olacağını söylüyor; 2020 yılının geri kalanında ayda 4,99 dolar ödeme alınacaktır. GeForce Now şu anda 500’den fazla oyunu desteklemektedir.

Windows veya Mac üzerinde oyun kütüphanelerinizi eşledikten sonra Android üzerinde de oyun oynamak mümkün oluyor. 720p 60fps yansıtma için en az 15Mbps, Full HD 60fps için ise 25Mbps bağlantılara ihtiyacınız var. Hizmet 5GHz yönlendirici veya bilgisayarınıza Ethernet bağlantısı istiyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu