TeknoDiot
     
     
     

Nokia’nın Çok Beklenen Telefonu Yakında Tanıtılacak!

Nokia'nın Çok Beklenen Telefonu Yakında Tanıtılacak!

Resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Nokia, 21 Ağustos’ta bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Şirketin söz konusu etkinlikte Nokia 9 amiral gemisini tanıtması bekleniyor.

Nokia resmi Twitter hesabı aracılığı ile 21 Ağustos tarihinde bir lansman etkinliği düzenleyeceğini açıkladı. Şirket ayrıca “en çok beklenen telefonla tanışmaya hazır olun” başlıklı bir teaser görsel yayınladı. Henüz onaylanmadı ancak etkinlikte büyük ihtimalle amiral gemisi Nokia 9 duyurulacak.

Akıllı telefonda son model cihazların çoğunda gördüğümüz Qualcomm Snapdragon 845yonga seti görebiliriz. Ayrıca Nokia 9’un OLED ekrana sahip olacağına yönelik söylentiler duymuştuk. Bu da Apple iPhone X ve Galaxy Note 9 gibi üst düzey deneyim sunan premium segmentte bir telefon olacağı anlamına geliyor.
Öte yandan cihazın ekrana gömülü parmak izi sensörü ile geleceğine yönelik ciddi haberler var. Son birkaç ay içinde Vivo X21 UD gibi ekrandan parmak izi okuyabilen bir dizi akıllı telefon piyasaya sürüldü.

Nokia'nın Çok Beklenen Telefonu Yakında Tanıtılacak!

Premium akıllı telefonların önemli satış noktalarından biri de kamera sistemi. Üreticiler bu segmentte rakiplerinden geri kalmamak için kameralara özel ilgi gösteriyor.
Şimdilik Nokia’nın kamera konusunda bize nasıl bir sürpriz hazırladığını bilmiyoruz.

Çift arka kamera artık neredeyse sıradan hale geldiği için şirket üçlü kamera sunabilir. İyi olan şey ise lansman etkinliğine sadece birkaç gün kalması. Yani Nokia’nın yeni amiral gemisi ile tanışmak için çok fazla beklemek zorunda kalmayacağız.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Bill Gates Hangi İşletim Sistemli Telefonu Kullanıyor?

Buğra Noyan

Samsung Galaxy S10, Android 10 Beta İçin Önemli Güncelleme!

Buğra Noyan

Honor Türkiye, Akıllı Telefon Pazarında 4. Marka Olmayı Hedefliyor

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.