«
Nokia X'den Yeni Bilgiler Geldi Akıllı Telefon Haberleri Nokia Haberleri

Mobil sektörde yerini sağlam almak isteyen HMD Global’ın kanatları altında yer alan Nokia’nın yeni orta segmemtli Nokia X modeli hakkında yeni bilgiler sızdırıldı.

Büyük merakla beklenen yeni Nokia X, 27 Nisan tarihinde HMD Global tarafından tanıtılacak. Az bir zaman kaldı ve Nokia X son zamanlarında da sızıntıları ile gündemde yer aldı.  Nokia X, isminin işaret ettiğinin aksine bir iPhone X gibi amiral gemisi değil orta seviye bir model olacak.

2014 yılında çıkan orijinal Nokia X’in modern hali olarak görülen telefon, kısa süre önce CCC sertifikasyon sisteminde göründü. TA-1099 ve TA-1109 olmak üzere iki farklı versiyon halinde görülen telefon, “5V/2A” 10W şarj sistemi kullanıyor. Yani hızlı şarj desteği maalesef yeni telefonda olmayacak. Tasarım anlamında gerçekten diğer Nokia modellerinden farklı olduğunu kanıtlamış durumda.

Nokia X'den Yeni Bilgiler Geldi Akıllı Telefon Haberleri Nokia Haberleri

[ilgiliicerik icerik_id=”15868″]

Nokia X’in henüz teknik özellikleri belli olmadı, şunun şurasında 27 Nisan’a 2 gün kalmış özelliklerini sanırsak, tanıtım lansmanında öğreneceğiz. Ancak sızan bilgilere göre telefonun fiyatlandırması o kadar da üst seviyelerde olmayacak.

Buna ek olarak merakla beklenen bir diğer telefon Nokia 9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmış bulunuyor. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *