TeknoDiot
     
     
     

Nokia X’den Yeni Bilgiler Geldi

Nokia X'den Yeni Bilgiler Geldi

Mobil sektörde yerini sağlam almak isteyen HMD Global’ın kanatları altında yer alan Nokia’nın yeni orta segmemtli Nokia X modeli hakkında yeni bilgiler sızdırıldı.

Büyük merakla beklenen yeni Nokia X, 27 Nisan tarihinde HMD Global tarafından tanıtılacak. Az bir zaman kaldı ve Nokia X son zamanlarında da sızıntıları ile gündemde yer aldı.  Nokia X, isminin işaret ettiğinin aksine bir iPhone X gibi amiral gemisi değil orta seviye bir model olacak.

2014 yılında çıkan orijinal Nokia X’in modern hali olarak görülen telefon, kısa süre önce CCC sertifikasyon sisteminde göründü. TA-1099 ve TA-1109 olmak üzere iki farklı versiyon halinde görülen telefon, “5V/2A” 10W şarj sistemi kullanıyor. Yani hızlı şarj desteği maalesef yeni telefonda olmayacak. Tasarım anlamında gerçekten diğer Nokia modellerinden farklı olduğunu kanıtlamış durumda.

Nokia X'den Yeni Bilgiler Geldi

[ilgiliicerik icerik_id=”15868″]

Nokia X’in henüz teknik özellikleri belli olmadı, şunun şurasında 27 Nisan’a 2 gün kalmış özelliklerini sanırsak, tanıtım lansmanında öğreneceğiz. Ancak sızan bilgilere göre telefonun fiyatlandırması o kadar da üst seviyelerde olmayacak.

Buna ek olarak merakla beklenen bir diğer telefon Nokia 9 hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmış bulunuyor. Gücünü Qualcomm’un en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, arkasında tam beş adet kamera taşıyacak. Tahminlere göre bu beş kameranın her biri farklı yapılandırılmış sensörlere sahip olacak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


ZenFone 4 Ailesi Tanıtıldı! İşte ZenFone 4 Selfie Detayları!

Buğra Noyan

Nokia 2.3 Ön Sipariş İçin Hazır!

Hüseyin Ceylan

Huawei P30 Pro, 40W Hızlı Şarjı Desteğiyle Gelecek

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.