Tiktok Takipçi Satın Al

Nokia, Vivo ile Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Nokia, Çin’in akıllı telefon devi Vivo ile uzun vadeli bir lisans anlaşması yaptığını duyurdu. Çinli şirket ayrıca, iki marka arasındaki anlaşmazlık ve yargı süreçlerinin dönemine ilişkin tüm borç ödemelerini kabul etti. Bu yılın başlarında Oppo’nun benzer bir anlaşma imzaladığını hatırlatmak önemlidir; bu, gelecekte her iki şirketin cihazlarının uluslararası piyasalara çıkmasına olanak tanıyacak – bu daha önce mümkün değildi. Ne yazık ki, bu haber yazılırken Nokia ve Vivo arasındaki koşullar hala gizlidir, bu yüzden Batılı içeridenler bile anlaşmanın detaylarını ve Nokia’nın bu yargı sürecinden ne kadar para kazandığını açıklayamazlar. Ancak, Nokia’nın şu anda akıllı telefon pazarından neredeyse kaybolduğunu göz önünde bulundurarak, anlaşmanın miktarının o kadar da büyük olmadığı açıktır.

Ancak, son tüketiciler için bu harika bir haber çünkü artık Çinli şirketlerin patent anlaşmazlıklarını çözebilecekleri ve Avrupa pazarına girebilecekleri konuşulabilir; burada, uygun fiyatlı çözümleri kesinlikle yüksek talep görecektir. Ancak Avrupalı tüketicilerin Çinli akıllı telefonlara pek sıcak bakmadığını belirtmek gerekir, çünkü muhtemelen daha önce hiç duymadıkları ürünlerdir. Ancak bu başka bir hikaye – şimdi büyük üreticilerin bu yönde bir reklam kampanyası başlatmaları, ilgi çekici projeler oluşturmaları ve Apple ve Samsung’un dışında harika cihazlar olduğunu yeni ve büyük bir tüketici pazarına anlatmaları gerekiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu