Tiktok Takipçi Satın Al

Nokia ve MediaTek, Helio M70 5G Modem Testini Tamamladı

Nokia ve MediaTek’in sürekli olarak 5G teknolojisi üzerinde çalıştığı birkaç yıl oldu.

Son zamanlarda, Nokia AirScale 5G Baz İstasyonu ile Helio M70 5G Modem testini başarıyla tamamladılar. Bir sonraki 5G bağlantı dalgasını kolaylaştırmak için harika bir başarı olduğu altı çizildi. Ayrıca, yeni modem 3GPP Rel-15 Yeni Radyo (NR) standardıyla uyumlu olacak. Bu, çeşitli ağ mimarileri ve herhangi bir frekans bandındaki bağlı cihazlar arasında uyumlu olmasını sağlamakta.


Her iki şirket de test için uyumlu bir ortam oluşturmak için gayretle çalıştı. 100 MHz kanal bant genişliği ve 30 KHz alt taşıyıcı aralığı ile 3,5 GHz bant N78 bağımsız bağlantı kullandılar. Helio M70 ve Nokia AirScale 5G baz istasyonu ikilisi, optimum kullanıcı deneyimi elde etmek için fiziksel katman entegrasyonu ve protokol katmanı testiyle birleştirildi. Kullanıcıların gelişmiş Mobil Geniş Bant, Ultra HD içerik ve uygulamalardan sorunsuz bir şekilde faydalanmalarını sağlamakta. Yeni modem, kullanıcıların sorun çıkarmadan daha hızlı veri elde etmelerini sağlayacak.

Nokia ve MediaTek, Helio M70 5G Modem Testini Tamamladı

Yeni Baz istasyonu 5G testi, her 5G frekans bandının tüm formalitelerini derlemesini sağlıyor. Nokia ve MediaTek’in yeni modülünü kullanarak farklı bölgelerdeki kusursuz operasyonlara yardımcı olacaktır. Şaşırtıcı bir şekilde, Helio M70 5G modem, 2G ila 5G arasındaki tüm ağlarla uyumlu tek çip olduğunun altını çizmekte fayda var.

MediaTek’in Kablosuz İletişim iş biriminin Genel Müdürü TL Lee şöyle konuştu; “5G bağlantısı yeni bir yenilik dalgasını güçlendirecek ve dünyadaki insanlar ve şirketler için gerçek anlamda güvenilir bir bağlantı kurabilecektir ” dedi. Helio M70 çözümünün piyasaya hazır olmasının sağlanmasına yardımcı olan Nokia ile olan açık ve üretken işbirliğimiz için teşekkür ederiz. Birlikte, pil ömrünü en üst düzeye çıkarırken tüketicilere çok hızlı bağlantı sağlayan kesintisiz 5G deneyimini sağlamayı taahhüt ediyoruz. ”

Öte yandan, Nokia, 5G teknolojisini daha da keşfetmek için MediaTek ile daha fazla işbirliği yapmalı. Nokia 5G ve  Small Cells Business’ın başkanı Mark Atkinson, “2019 boyunca ticari 5G geliştirmelerini desteklemek için MediaTek ile işbirliğine devam ediyoruz” dedi. Nokia şirketi, AirScale 5G baz istasyonunun gelişiyle geniş 5G ekosistemine yönelik taahhüdünü yerine getiriyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu