Tiktok Takipçi Satın Al

Nokia ve Ericsson’dan Büyük Bir Atak Gelebilir!

Büyük bir iddia geliyor! Nokia ve Ericsson, Huawei ve ZTE’yi almak için birleşebilir.

Telekomünikasyon endüstrisi, dolaşan söylentiler doğruysa, yakın gelecekte on yılın en büyük birleşmelerinden birine tanık olabilir. Bir Bloomberg raporuna göre, Finlandiya’nın Nokia ve İsveçli Ericsson işlerini birleştirebilir.


Rapor, kaynaklarından bahsetmiyor, ancak rekabetin Nokia’nın kazançları üzerinde baskı oluşturduğunu ve bunun bir takım danışmanları daha profilli çözümlere getirmesini istediğini söylüyor. Olası çözümlerden bazıları, bazı varlıkların satılması veya birleştirilmesini içerir. Ayrıca, dikkate alınan diğer seçeneklerin yatırımları değiştirmek ve bilançoda düzeltmeler yapmak olduğu bildirilmiştir.

Nokia ve Ericsson, Huawei ve ZTE’yi almak için birleşebilir

Birleşme sadece bir seçenektir ve Nokia’nın aldığı karar olmayabilir. Gerçekleşmesi durumunda Ancak, Nokia ve Ericsson Çin’in almak için daha kolay hale getirebilir Huawei ve ZTE olarak 5G yarış ısınır.

Nokia şu anda zor anlar yaşıyor. Geçtiğimiz yıl hisselerinin değeri üçte bir oranında düştü, ancak olası birleşmenin haberi %3 arttı. Bloomberg, bir birleşme seçtikleri seçenek olsa bile, bu boyuttaki bir birleşme kesinlikle engellerle karşılaşacağı için parkta bir yürüyüş olmayacağını da ekliyor.

Nokia ve Ericsson'dan Büyük Bir Atak Gelebilir!

Nokia ayrıca yönetiminde bazı değişiklikler yapıyor. Aralık 2019’un başında, şirketin başkanı olan 8 yıl sonra Nisan 2020’de başkan Risto Siilasmaa’nın yerini alacağı bildirildi. Yerine eski ağlar bölümü başkanı Sari Baldauf geldi.

Nokia bakış açısını kesti ve temettüsünü duraklattı. Rakiplerine yetişmek için 5G teknolojisine ağır yatırımlar yaptığını, bunun kazançlarından etkileneceğini söylüyor. Şirket, 2021 yılına kadar karda büyük bir iyileşme beklemediğini söyledi.

2016’nın sonlarında Nokia, Alcatel-Lucent’i satın aldı. Satın alma, Nisan 2015’te ilk kez ilan edildikten 19 ay sonra gerçekleşti ve Fin şirketine telekom endüstrisi içinde ve dışında daha fazla fırsat sağladı.

Nokia ve Ericsson'dan Büyük Bir Atak Gelebilir!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu