Tiktok Takipçi Satın Al

Android 10 (Go Edition) Nokia Güncellemesi Alacak Nokia Telefon Modelleri

HMD Global, geçen yıl ve bu yıl piyasaya sunulan Nokia akıllı telefonları için Android 10 güncellemesini onayladı.

Android 10 (Go Edition) bu hafta Google tarafından duyurulduktan sonra, HMD Global giriş seviyesi telefonlarının dağıtım ayrıntılarını doğruladı. Hindistan’da Android Pie Go Edition çalıştıran piyasaya sürülen Nokia 1 Plus , Q1 2020’de güncellemeyi alacak.


Nokia 2.1, geçen yıl Ağustos ayında Android 8.1 Oreo (Go Edition) çalıştıran sürümde piyasaya sürüldü ve Pie güncellemesi Şubat ayında geri alan ilk Android telefon oldu. Telefon için Android 20 güncellemesi Q2 2020’de piyasaya sürülecek. Nokia 1, Android 8.1 (Oreo) Go Edition’ı çalıştırarak geçen yılın Mart ayında piyasaya sürülmüştü.

Android 10 (Go Edition) Nokia Güncellemesi Alacak Nokia Telefon Modelleri

Android 10 (Go Edition), daha iyi bellek verimliliği sayesinde uygulamalar arasında %10 daha hızlı geçiş yapmanıza izin verecek. Ayrıca Google tarafından giriş seviyesi akıllı telefonlar için geliştirilen, özel donanım olmadan çalışabilen, performanstan ödün vermeden Adiantum adı verilen yeni bir şifreleme biçimi de vardır.

Android 10 (Go Edition) güncellemesi aldığı onaylanan Nokia akıllı telefonlarının listesi:

Q1 2020

  • Nokia 1 Plus

Q2 2020

  • Nokia 2.1
  • Nokia 1

Her zamanki gibi kesin güncelleme tarihleri, operatör onayları ve yerel farklılıklar nedeniyle bölgelere göre değişebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu