bayigram.com

Nokia 5.3 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Nokia 5.3 teknik özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. HMD Global, 19 Mart’ta Londra’da yapılacak bir etkinlikle yeni cihazlarını duyuracak.

Nokia 8.2 5G olan şirketin ilk 5G hazır akıllı telefon olayın başlıca vurgulamak olacaktır. Şirketin ayrıca Nokia 5.2 orta sınıf telefonu da dahil olmak üzere birkaç yeni akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor.


Etrafındaki sızıntılar Nokia, Kaptan Amerika olarak kodlandığını gösteriyor. Nokia Power User ile ilgili yeni bir rapor, akıllı telefonda bazı önemli bilgileri ortaya çıkardı. Rapor ayrıca cihazın Nokia 5.3 olarak çıkış yapacağını da iddia ediyor.

Nokia 5.3 özellikleri

Raporda, model numarası TA-1234 olan Nokia 5.3’ün 6.55 inçlik bir ekrana sahip olacak bir çift SIM cihazı olacağı ortaya çıkıyor. Akıllı telefonun daha önce görülen sızdırılmış görüntüleri, ekranının bir su damlası çentiği olduğunu ortaya koydu. Nokia 5.3’ün 18.5: 9 yüksek bir en boy oranı sunması bekleniyor.

Sızıntı ayrıca Nokia 5.3’ün Snapdragon 660/665 mobil platformdan gücünü alması bekleniyor. Telefonun en yüksek sürümü 6 GB RAM ve dahili 64 GB depolama alanına sahip olacak. Telefonun ayrıca 3 GB ve 4 GB’lık daha düşük RAM sürümlerine ulaşması bekleniyor. Her iki modelde de 64 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Nokia 5.3 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Optik açısından Nokia 5.3, 8 megapiksellik ön kameraya sahip olacak. Cihazın arka tarafında dörtlü kamera kurulumu olacaktır. 16 megapiksel ana kamera, 5 megapiksel ikinci kamera ve bir çift 8 megapiksel ünite içeriyor.

Nokia 5.3, ilk olarak 6,55 inçlik, 18,5:9 ölçülerinde bir ekranla gelecek. Bu cihazın ekranında bir damla çentik bulunacak. Bu açıdan baktığımızda daha önceki sızıntılar ile bu haberin uyumlu olduğunu görüyoruz.

Nokia 5.3 fiyatı

Nokia 5.3’ün gücü ise Snapdragon 660/665’ten gelecek. Telefonda 6 GB RAM ve 64 GB dâhili hafıza bulunacak. Telefonun yurtdışı fiyatı ise 180 dolar (vergisiz 1.096 TL) olacak. Telefonun daha uygun fiyatlı, 3 GB ve 4 GB RAM içeren versiyonları da olacağı belirtiliyor.

Kamera açısından baktığımızda da Nokia 5.3’ün üzerinde 8 MP bir selfie kamerası yer alacak. Arkada ise dört kamera bulunacak. Bu kameralardan biri 16 MP, biri 5 MP ve diğer iki kamera ise 8 MP çözünürlüğe sahip olacak.

Nokia 5.3 Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu