Netflix’ten Kararsız İzleyecilere Güzel Haber! - TeknoDiot.com

Netflix’ten Kararsız İzleyecilere Güzel Haber!

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Ne izleyeceğini bulamayan kullanıcılar için Netflix Karışık Oynatma geliyor!

Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanıcıs olan dizi/film izleme platformu olan Netflix, yeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Özellikle pandemi döneminde yalnızlığımızı bir nebze gideren Netflix, izleyicilerin çoğu dizi/filmi bitirip izleyecek yeni içerik bulamayan kullanıcılara Netflix Karışık Oynatma ile bu sorunu bitirmeyi hedefliyor. Peki bu özellik nasıl çalışıyor?

Uygulama Henüz Test Aşamasında!

Karışık oynat yani ‘’Shuffle Play’’ butonu şuanda TV uygulamasında test ediliyor. Kendi profilinize tıkladıktan ve bu butona bastıktan sonra size özel içeriğin açıldığını göreceksiniz.

Netflix’in size çıkardığı içerikleri bazı filtrelerden geçirerek size sunuyor. Bu filtreler sizin önceden izlediğiniz içeriklerin kategori ve türlerini, kaydettiğiniz içerikleri tarayarak sizin beğenebileceklerinizi buluyor. Dolayısıyla bu seçenek, izleyicilerin zevklerini analiz ederek yeni içerikleri daha kolay ve hızlı bulmasını sağlıyor.

Geçtiğimiz ay testlerine başlanan özellik tüm ülkelerde açılıp açılmayacağı ve  başarılı bir filtreleme yapıp bizim gerçekten beğenebileceğimiz içerikleri bize sunacak mı henüz bilinmiyor. Güncel Netflix ile ilgili diğer güncel haberlerimizi okuyabilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu