Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix’in En Çok İzlenen 10 Filmi Açıklandı!

Dünyanın en popüler dizi/film platformu Netflix’de 2020 yılının yarısından fazlası bitti sayılır. Bu zamana kadar en çok neler izlendi, hangi yapımlar ilgi gördü bu soruların cevapları açıklandı.

Netflix, ilk kez en büyük gişe rekorları kıranları ortaya çıkardı. Chris Hemsworth’un başrol oynadığı bir aksiyon gerilim filmi olan Extraction , en çok izlenen 10 orijinal filmin bir listesini sağlayan şirkete göre, ilk dört haftasında herhangi bir Netflix orijinal filminin en çok izlenen olarak ilk sırada. Bunu Bird Box , Spenser Kanunları ve 6 Underground takip etti.


Liste, Netflix’te tarihsel olarak görüntüleme konusunda gizemli olan ne tür filmlerin en popüler olduğuna dair en net resmi sunuyor. Netflix kısa bir süre önce üç aylık finansal sonuçlarda açıklanan seçilmiş verileri yayınlamaya başladı ve Netflix ilk kez en popüler 10 orijinal filminin bir listesini yayınladı.

En çok izlenen dört filmin hepsi, ünlü film yıldızlarına sahip aksiyon filmleri veya gerilim filmleri: Chris Hemsworth, Sandra Bullock, Mark Wahlberg ve Ryan Reynolds gibi isimler yer alıyor.

Netflix En Çok İzlenen  Filmleri

Filmlerin 10’u da son üç yılda piyasaya sürüldü, çoğu son 12 ayda, Netflix’in 2019’un başından beri 43,6 milyon müşteri eklediğini düşündüğünüzde mantıklı. Her yeni sürüm, daha büyük bir kitleye ulaşabilir selefleri.

Listede bazı sürprizler de var. Örneğin The Wrong Missy gibi pek olumlu yorumlar alamamış, mütevazı kadroya sahip bir komedi filminin ilk 10’da yer alması şaşırtıcı olarak değerlendirilebilir. Düşük bütçeli İspanyol distopik-bilim kurgusu The Platform’un da ilk 10’a girmesi çok şaşırtıcı olmasa da bir süpriz olmuş diyebiliriz. İşte Netflix tarafından açıklanan veriler

  1. Extraction (99 milyon)
  2. Bird Box (89 milyon)
  3. Spenser Kanunları (85 milyon)
  4. 6 Underground (83 milyon)
  5. Murder Mystery (73 milyon)
  6. The Irishman (64 milyon)
  7. Triple Frontier (63 milyon)
  8. The Wrong Missy (59 milyon)
  9. The Platform (56 milyon)
  10. The Perfect Date (48 milyon)

Netflix'in En Çok İzlenen 10 Filmi Açıklandı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu