Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

Netflix cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası ve çözümü detaylarını bu içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Bu hata neden kaynaklıdır?


Netflix’te bazı durumlarda belirli uyarılar alabilirsiniz. Bu uyarılardan bir tanesi de Netflix cihazınız bu sürümle uyumlu değil uyarısıdır.

Bu hata genellikle Android’de ortaya çıkar. En son Netflix uygulaması sürümü, Android 5.0’ın altındaki cihazlarla uyumlu değildir. Ayrıca uygulama, her Android 5.0 (Lollipop) cihazıyla da uyumlu değildir. Özellikle Xiaomi telefonları bu hatadan etkilenmiş görünüyor.

Öte yandan, Android TV kullanıcıları zaman zaman şu hatayı alabilir: ‘ Netflix uygulamasının bu sürümü cihazınızla uyumlu değil. (-13) ‘.

Netflix’i Android cihazınıza indirmek istiyorsunuz ve cihazınızın uygulama ile uyumlu olmadığını bildiren bir bildirim alıyorsunuz. Bu sorunu çözmek için ne yapabiliriz? Ardından, cihazınızın bu sürümle uyumlu olmadığı Netflix hatasını nasıl çözeceğinizi anlatacağız, böylece birkaç adımda çözebilirsiniz. Bu rehberimizde, Netflix’te oturum açarken en sık karşılaşılan sorunları birkaç adımda nasıl çözeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Bu sorun Android cihazlarda daha sık bir şekilde görülmektedir. Netflix bu sorunun ortadan kalkması için bir yöntem geliştirmiştir. Bunun için bu tür bir sorun alan Android cihaza sahip olan kişiler uygulamayı Google Play üzerinden değil Netflix üzerinden indirmesi gerekecektir. Bu sorunun çözümü için uygulamanız gereken adımları inceleyelim;

Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Sorunu Çözümü

Uygulamayı indirip yüklemeye çalıştığınızda neden bu Netflix bildirimini aldığınızı merak ediyorsanız işte size burada anlatacağız. En yaygın nedenlerden biri, Android cihazlar için en güncel sürümün Android 5.0’a sahip tüm cep telefonlarında mevcut olmamasıdır.

Uygulamayı doğrudan Play Store’dan indirdiyseniz ve “Netflix: cihazınız bu sürümle uyumlu değil” mesajı görünür. Netflix platformuyla uyumlu bir sürümü olan başka bir cihaza ihtiyacınız var, en azından Android 4.4.

Bu mesajın cihazınızda görünmesinin bir başka nedeni de bilgisayarınızın rootlu olmasıdır . Bu nedenle, bilgisayarınızda bir süper kullanıcı veya kök iseniz, Netflix uygulamasının uyumlu olmadığı mesajını alacaksınız.

  • Öncelikle uygulamayı yüklemek için Android cihazımızı yapılandırmamız gerekecek
  • Ayarlar> uygulamalar> Netflix> kaldır’a gidiyoruz
  • Ardından ayarlar> güvenlik seçeceğiz
  • “Bilinmeyen kaynaklar”ın yanındaki alanı seçin ve değişiklikleri kaydetmek için “Tamam”ı seçin
  • Ardından, Netflix yardım sayfasının sağladığı bağlantıdan uygulamayı indirin
  • İndirme hemen başlayacak ve bittiğinde uygulamayı bulmak için “Bildirim Paneli”ne gidebilirsiniz
  • Ardından indirilen belgeyi seçin ve “Yükle” düğmesine basın
  • “Netflix başarıyla indirildi” mesajını gördüğünüzde işlemi tamamlamış olacaksınız
  • Şimdi, ilk kez giriş yapın ve e-postanızı ve şifrenizi girin
  • Son olarak akıllı Telefonunuzda veya Tabletinizde uygulamadan yararlanın

Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

Netflix’te bu tür sorunları alma sebepleriniz arasında root işlemini söylemek mümkündür. Android Root işlemi uygulanan bir Android cihazda Play Store’dan Netflix indirdiğiniz vakit bu tür bir hata ile karşı karşıya kalmanız kesin gibidir. iOS cihazlarda root işlemi yapılmadığı için iPhone  ve iPad’lerde bu tür bir problemle karşı karşıya kalma riskiniz yok denecek kadar azdır. Yukarıdaki adımlar kesin adımlardır ve bu sayede Netflix’i sorunsuz bir şekilde akıllı cihazlarda kullanmanız mümkündür.

Android TV Kullanıcıları İçin Çözüm

Bu genellikle Netflix’i Google Play Store’dan yüklemediyseniz olur. Mevcut Netflix uygulamanızı kaldırın. Ardından akıllı TV’nizi yeniden başlatın ve Play Store’dan orijinal Netflix uygulamasını yükleyin .

Ancak Netflix uygulaması Play Store’da görünmüyorsa bu, Android TV’nizin Netflix ile uyumlu olmadığını gösterir. Tek çözüm, Netflix’i yayınlamak için farklı bir cihaz kullanmaktır. Android cihazınızda Netflix izlemenin keyfini çıkarın!

Netflix Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil Hatası ve Çözümü

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu