Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix Çalışanların Çoğu, Aşı Olunca Ofise Dönecek!

Netflix CEO’su Reed Hastings, şirket çalışanlarının “çoğunluğu” aşılanana kadar ofise geri dönmesini beklemediğini söylüyor. Aşı geliştirme süreçlerini göz önüne aldığımızda muhtemelen çalışan personeller 2021’e kadar evden çalışacak.

Netflix, şu anda çalışanlarını güvende tutma arzusunu dengelemeye çalışırken bir şirketin kültürünü tanımlayabilecek türden yüz yüze etkileşimleri sürdürmeye çalışan birçok Silikon Vadisi şirketinden biridir. Verdiği bir röportajda Hastings, evden çalışmanın işi için zararlı olduğunu düşündüğünü ve mümkün olan en kısa sürede ofise geri dönmek için elinden geleni yapacağını açıkça belirtti.


Hastings, diğer bazı Silikon Vadisi yöneticilerinden daha fazla uzaktan çalışma karşıtı gibi görünse de, ofise geri dönüş için önerdiği zaman çerçevesi diğer firmalardan çok farklı değil.

Facebook, çalışanların Temmuz 2021’e kadar uzaktan çalışmasına izin vereceğini söyledi ve fiziksel etkinlikleri o yıl Haziran’a kadar iptal etti. Amazon ve Microsoft, gelecek yıl en az Ocak ayına kadar ofise geri dönmeyi planlamadıklarını söylerken, Google çalışanlarını en az Temmuz 2021’e kadar evden çalıştırmayı planladığını söyledi.

Netflix Çalışanların Çoğu, Aşı Olunca Ofise Dönecek!

Tüm bu durumlarda bile bir derece esneklik olması bekleniyor. Pandeminin oluşturduğu tehlike farklı noktalara gelip geçmeye başlayacak ve dünyanın dört bir yanındaki çalışanlar gerekirse zamana, dünyaya bakış açılarını değiştirmeleri bekleniyor.

Netflix’in durumunda, Hastings’in uzaktan çalışmayı mümkün olan en kısa sürede bitirmeye istekli olduğu görülüyor. Netflix CEO’sunun şu anda konu hakkındaki No Rules Rules: Netflix and the Culture of Reinvention adlı kitabında tanıttığı kurumsal kültüre odaklanması şaşırtıcı değil.

Kitap, bazıları inkar edilemez derecede acımasız görünen, Netflix’e özgü bir dizi kurumsal alışkanlığı anlatıyor. Bunlar arasında “radikal şeffaflık ve geri bildirim döngüleri, resmi izin veya tatil politikalarının olmaması var ve yöneticilerin yıldız olmayan yada çok başarılı görünmeyen çalışanları kovmaya teşvik edildiği bir testi anlatıyor. Bu testin ismi Kaleci Testi olarak biliniyor.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu