Netflix Abone Sayısını Açıkladı

Dünyanın en popüler dizi/film platformu olan Netflix her zaman merak edilen abone sayısını resmi olarak açıkladı.

Disney ve Apple gibi güçlü isimlerin rekabete katılmasıyla Netflix’in liderlikte zorlanacağı konuşuluyordu.


Ancak açıklanan Netflix abone sayısına bakıldığı zaman o iş o kadar kolay olmayacak gibi duruyor diyebiliriz. Yani Netflix tarafından açıklanan son abonelik rakamları ise henüz korkulacak bir şey olmadığını işaret ediyor.

Netflix tam gaz devam ediyor!

Netflix Abone Sayısını Açıkladı

Açıklanan rapora göre Netflix, yılın ilk üç ayına dair bazı veriler açıkladı. 2018’in aynı döneminde 125 milyon olarak kaydedilen Netflix abone sayısı, bu yıl 148 milyonu geçti. 2019’un son üç ayında 9 milyona yakın kişi daha Netflix abonesi oldu.

İlgili Makaleler
[sp-related style=”dark” id=”43522″]

Netflix, ayrıca yeni yıl planlarını da açıkladı. Açıklamada ise 2019’un ikinci çeyreğinde; “Top 10 listesi” hazırlamaya başlanacakmış, bu uygulamayı ilk olarak İngiltere’de test edilecek. Testten birkaç ay sonra ise uygulama çok daha geniş kitlelere yayılacak. Bu yeni özellik ise haftalık öneriler kullanıcıların karşısına çıkacak. Diğer kullanıcıların izlediği, en popüler içerikler burada listelenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu