Tiktok Takipçi Satın Al

Netflix, 2021’de Başlayacak Seinfeld İçin Global Yayın Haklarının Sahibi Oldu!

Netflix, diğer yayıncılar ile arasındaki rekabet arttıkça abonelerin kaybını önlemek için önemli bir içerik anlaşması imzaladı. Şirket, Emmy ödülü kazananının 180 bölümünün tamamını 2021’de başlayan Netflix abonelerine getirecek olan popüler sitcom “Seinfeld” e global yayın haklarını edindiğini açıkladı.

Bu ekleme işleminin zamanlaması Netflix için çok önemlidir, çünkü “Seinfeld”, izleyicinin en çok izlenen içerik parçalarından birini kaybetmesiyle aynı yıl yayınlanacaktır: “The Office” in yeniden yayınlanması Netflix’in kaybını önleyecektir.

Söz konusu içeriğin yaşına rağmen, şovların dökmeyen doğası ve şovları ilk yayınladıklarında izleyebilecek yaşına sahip olmayan yeni hayranlara ulaşma yetenekleri nedeniyle, gelişmiş düzenlemeler yapmaktadır.


Bunun ötesinde, bu yayınlar çok büyük izleyicilere sahiptir. Örneğin, Nielsen flamacının platformunda çok daha fazla tanıtılan kendi orijinal içeriğine yaptığı milyarlarca dolarlık yatırımlarına rağmen Netflix’te en çok izlenen gösteri olduğunu buldu.

Bu orijinal içerik, geç saatlerden beri iyi performans göstermiyor ve Netflix’in klasik kütüphane içeriğinin en azından bazılarına tutunmasını daha da kritik hale getiriyor. Geçtiğimiz çeyrekte, şirket ABD abonelerini 2011’den bu yana ilk kez kaybetti. Şirket, Disney +, Apple TV + ve HBO Max gibi rakiplerinin çoğunun henüz piyasaya sürülmemiş olması nedeniyle rekabeti bir faktör olarak artırmadığını belirtti. Bunun yerine, fiyat artışlarına ve aboneleri çekemeyen bir programlama belgesine işaret etti.

Bu arada, Netflix kısa süre önce “The Office” e izin verdi, çünkü NBCU Netflix’in 2021’de sona erdiği anlaşmayı bitirmek için 500 milyon dolar ödedi. Netflix ayrıca “Friends” i de kaybetti. 2020’den itibaren beş yıllığına yeni hizmet HBO Max’e.

Sony Pictures Television ile yapılan “Seinfeld” anlaşması, Netflix’in kabaca 150 milyon abonesine dünya çapında dağıtım yapmak için verildiğinde, fiyatı biraz daha yüksek olmasa da aynı oyunda olmalıdır (Netflix anlaşma şartlarını görüşmüyor).

“Seinfeld, tüm televizyon komedilerine karşı ölçülen televizyon komedisidir. Netflix’in içerik içerik sorumlusu Ted Sarandos, yaptığı açıklamada, her zaman olduğu kadar taze ve eğlenceli olduğunu ve ilk kez 4K’da dünyaya sunulacak ”dedi. “Jerry, Elaine, George ve Kramer’i Netflix’teki yeni küresel evlerine davet etmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu