Tiktok Takipçi Satın Al

Nestlé: Ürünlerimizin Yüzde 60’ı Sağlıksız

Nestlé, gıda portföyünün çoğunun sağlıksız olduğunu söylüyor

Şirket içi sunum, ürünlerin %60’ından fazlasının ‘tanınmış sağlık tanımını’ karşılamadığını kabul ediyor.


Dünyanın en büyük gıda şirketi Nestlé, ana akım yiyecek ve içecek ürünlerinin yüzde 60’ından fazlasının “tanınmış bir sağlık tanımına” uymadığını ve “bazı kategorilerimiz ve ürünlerimizin ne olursa olsun asla ‘sağlıklı’ olmayacağını kabul etti. ne kadar yeniliyoruz”.

Financial Times tarafından bu yıl üst düzey yöneticiler arasında dağıtılan bir sunum, evcil hayvan maması ve özel tıbbi beslenme gibi ürünler hariç Nestlé’nin yiyecek ve içeceklerinin gelir bazında yalnızca yüzde 37’sinin Avustralya’nın sağlık yıldız derecelendirme sisteminde 3,5’in üzerinde bir derecelendirmeye sahip olduğunu söylüyor.

Bu sistem, yiyecekleri beş yıldız üzerinden puanlar ve Beslenmeye Erişim Vakfı gibi uluslararası gruplar tarafından araştırmalarda kullanılır. KitKats, Maggi noodle ve Nescafé’nin üreticisi Nestlé, 3.5 yıldız eşiğini “sağlığın tanınan bir tanımı” olarak tanımlıyor.

Nestle’nin şirket içi yazışmaları sızdı

Nestlé: Ürünlerimizin Yüzde 60'ı Sağlıksız

Sunumda, genel yiyecek ve içecek portföyü içinde, Nestlé’nin gıda ürünlerinin yaklaşık yüzde 70’i, saf kahve hariç içeceklerin yüzde 96’sı ve Nestlé’nin şekerleme ve dondurma portföyünün yüzde 99’u ile birlikte bu eşiği karşılayamadı.

Su ve süt ürünleri, suların yüzde 82’si ve süt ürünlerinin yüzde 60’ı eşiği karşılayarak daha iyi puan aldı. Dünyaca ünlü gıda üreticilerinden Nestle‘nin şirket içi yazışmaları basına sızdırıldı.

Financial Times tarafından paylaşılan yazışmalarda “Piyasadaki içecek ve gıda ürünlerinin yüzde 60’tan fazlası sağlıklı tanımına dahil değil. Bu ürünleri ne kadar yenilesek yenileyelim, bu tanıma hiçbir zaman uyamayacaklar” ifadesinin yer aldığı ortaya çıkarıldı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu