Tiktok Takipçi Satın Al

Neden Dijital Reklamcılığa Yönelmeliyiz?

Bir klişe olarak değişen dünya koşulları ve teknolojik gelişmelerin ardı ardına egemenliğini ilan ettiği gündelik hayatımızda dijital reklamcılığın da gittikçe önem kazandığınız söylememize gerek dahi yok.

Bu yeni dünyada o bildiğimiz eski usul reklamcılık anlayışının temel dayanakları olan televizyon, gazete ve radyo reklamlarının yerini her gün elimizden düşürmediğimiz telefon ve bilgisayarlarımızda bir anda karşımıza çıkan dijital reklamlar aldı bile. Reklamcılık dünyanın yeni gözdesi olan bu dijital reklamlar Cloum Dijital gibi birçok reklam ajansı tarafından her gün bizlerin karşısına çıkarılmak için hazırlanmaktadır.


Peki neden yıllardır alışkın olduğumuz o eski usul reklamcılık anlayışını bırakıp da dijital reklamcılığa yönelmemiz gerekiyor? Çünkü dijital reklamcılık modern dünyanın hızla değişen ve en önemli yapı taşı değişim olan günümüz kitlesine uyum sağlayabilecek niteliklere sahiptir.

Şöyle ki tüketim toplumu olarak adlandırdığımız bu çağın insanlarının yani bizlerin gün içinde bile fikirleri o kadar hızlı değişiyor ki eski usul reklam anlayışı bizi tatmin etmeye yetmiyor. Artık insanlar akşamları eve gidip televizyonun başında toplanmayı ve orada reklamını gördüğü bir ürüne ulaşmayı bekleyecek kadar geniş zamanlara sahip değil. Onun yerine sosyal medyada veya herhangi bir arama motorunda görüp aklını çelen bir ürünü elde etme süresi çok daha kısaldı. Bu durum herkes tarafından çok daha tercih edilir hale geldi.

Neden Dijital Reklamcılığa Yönelmeliyiz?
Global technology & network icon on the computer keyboard

Dijital reklamcılığın, reklam ajansı sahipleri tarafından bu kadar hızlı benimsenmesinin ve her geçen gün alanının arttırılmaya çalışılmasının ise tabii ki belli sebepleri bulunmaktadır. Dijital reklamcılık maliyet, zaman ve kitleye ulaşılabilirliği açısından çok daha makul bir alandır. Televizyon reklamları hem çekim maliyeti hem de yayınlanma gibi özellikleri düşünüldüğünde oldukça maliyetli olup istediği kitleye ulaşmakta sıkıntıları olan bir reklam türüdür. Ancak dijital reklamcılık seçeneğini kullanan sosyal medya ajanslarıyla istenilen kitleye hem daha kısa süre ulaşılmış hem de daha maliyeti uygun bir çalışma yapılmış olur.

Bugünlerde kurumsallaşmış şirketlerin de daha butik tarzda iş yapan amatör ve bireysel işletmelerin de sosyal medya üzerinden verdikleri reklamların sayesinde satış ivmelerini arttırdığı gözlenmektedir. Dijital reklamcılığın kendine alan açtığı en önemli mecralardan biri de sosyal medyadır.

Bu alanda ne zaman ne şekilde ve hangi kitle için reklam hazırlanması gerektiğiyle ilgilenen sosyal medya ajansları ve sosyal medya uzmanlarının yürüttüğü çalışmalar oldukça önemlidir. Sosyal medya çağımızın en güçlü, en hızlı ve en çabuk reaksiyon alınan satış ve pazarlama alanlarından birisidir. Bu yüzden de bu konuda güvenip markanızın kalitesini ve güvenirliliğini teslim edeceğiniz dijital reklamcılık ajanslarının tanıyıp güvenmeniz oldukça önemlidir. Bu konuda iyi bir tercih yapmanız markanızı ileriye taşıyacak olan adımlardan ilki olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu