TeknoDiot
   
   

NASA, Mars’a Uçuşlar İçin Yeni Astronotları İşe Aldı

NASA, Mars'a Uçuşlar İçin Yeni Astronotları İşe Aldı

NASA, Ay ve Mars’a uçuşlar için yeni astronotların işe alındığını duyurdu.

NASA, yeni Artemis programının bir parçası olarak Aya ve Mars’a uçuşlar için yeni astronotların işe alındığını duyurdu. Bu NASA tarafından yapılan açıklamada belirtilmiştir.

NASA, 2 Mart’tan 31 Mart 2020’ye kadar insanları aya ve Mars’a göndermeyi sağlayan Artemis programına katılım için başvuruları kabul edecek. Bir NASA raporuna göre, ABD’nin şu anda periyodik olarak ISS’yi ziyaret eden 48 aktif astronotu var, ancak ajansın “uzay aracını kontrol etmek için” daha fazla insana ihtiyacı var.

Programa katılacak adayların Amerikan vatandaşlığına ve bilim, teknoloji, mühendislik veya matematik alanlarında yüksek lisans derecesine sahip olmaları gerekir. Alternatif olarak, NASA tıp doktoru derecesini veya test pilotları için eğitim kurslarının geçişini çağırır.

Gelecekteki astronotlar ayrıca bir jet uçağının komutanı olarak en az 1 bin uçuş saatine sahip olmalı veya ilgili alanda iki yıllık deneyime sahip olmalıdır.

NASA, Mars'a Uçuşlar İçin Yeni Astronotları İşe Aldı

NASA’nın 2019’da başlattığı Artemis programı üç aşamadan oluşacak. Bunlardan ilki – Artemis 1 – Ay’ın etrafındaki SLS roketine monte edilen Orion gemisinin 2020’de insansız bir uçuş ve Dünya’ya dönüşünü sağlıyor.

Artemis 2 programının ikinci aşaması, 2022’de mürettebatın etrafında bir ay içeriyor. Artemis 3 misyonunun üçüncü aşamasında, NASA astronotların aya inişini yapmayı bekliyor – zaten 2024’te ve 2030’larda Mars’a göndermeyi bekliyor. Son zamanlarda, ABD hükümeti NASA’nın 2021 bütçesinde 2021 için 25.2 milyar dolarlık bir artışı onayladı.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.