Tiktok Takipçi Satın Al

Corona Virüsü Sebebiyle MWC 2020 İptal Edildi

Dünyanın en büyük telefon kongresi dünyaya hızla yayılmaya devam eden Corona Virüsünden dolayı bu yıl iptal edildi.

Dünyanın en büyük telefon kongresi; Mobil Dünya Kongresi artık bu yıl gerçekleşmiyor. Corona Virüs MWC’yi kaosa sürükleme tehdidinden sonra, kongre düzenleyen GSM Birliği (GSMA) iptal etti. Bir haftadan fazla bir süredir katılımcıların ve MWC‘den çekilen şirketlerin ardından geliyor.


Vivo, LG, Sony, Intel, Nvidia, Cisco, Facebook, Nokia, Volvo, Amazon, Ericsson gibi dev markalar fuara katılmama kararı almışlardı. MWC 2020’den çekilen markalar artınca fuarında bir anlamı kalmayacaktı.

GSMA CEO’su açıklamada bulundu

GSM Birliği tarafından akşam saatlerinde yapılan açıklamada şehir yönetimi ile bir araya gelerek MWC 2020 fuarının iptal edilmesi konusunda fikir birliğine vardıklarını duyurdu. Açıklamada, GSMA CEO’su John Hoffman coronavirüs salgın o “imkansız” olay tutmak için kaydettiğini söyledi. MWC’nin 24-27 Şubat tarihleri ​​arasında Barselona’da gerçekleşmesi planlandı.

Fuarda Galaxy A21 ve Galaxy A11, LG V60 ThinQ, Sony Xperia 5 Plus, Xperia 1.1, Nokia 8.2, Nokia 5.2 gibi pek çok önemli modelin duyurusu bekleniyordu. Bu modeller önümüzdeki haftalarda bağımsız etkinliklerle tanıtılacak.

Corona Virüsü Sebebiyle MWC 2020 İptal Edildi

Son karar verildi

Corona Virüs enfeksiyonları 42.000’i aştı ve toplam ölüm sayısı 1.000’den fazla. Enfeksiyon ve ölümlerin çoğu Wuhan ve Çin’in çevresindeki Hubei Eyaletinde bildirilmiştir, ancak en az 25 ülke vakaları bildirmiştir. GSMA, yerinde dezenfeksiyon önlemleri ile korkuları gidermeye çalışmış, katılımcıların el sallamamasını ve hatta Çin’deki koronavirüsün ilk keşfedildiği ilden seyahat eden ziyaretçileri yasaklamamasını tavsiye etmiştir.

GSMA, mobil ekosistemde 1.200’den fazla şirketi temsil eden bir endüstri ticaret organıdır ve MWC, binlerce kişinin ortaklık, anlaşma ve ürün lansmanları için bir araya gelme şansıdır. MWC genellikle her yıl Barselona’da tutuluyor ve 492 milyon avro gibi büyük bir ekonomik etkiye sahip ve aynı zamanda 14.100 yarı zamanlı iş üretiyor.

Corona Virüsü Sebebiyle MWC 2020 İptal Edildi

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu