Tiktok Takipçi Satın Al

Müzik Çalarken Video Kaydı Nasıl Yapılır?

Müzik çalarken video kaydı nasıl yapılır makalemizde sizlere yöntemini anlattık. Detaylar makalemizde…

Müzik çalarken video kaydı nasıl yapılacağına dair çok sık sorular sorulmaktadır. Güzel bir gece, kasvetli bir akşamda ya da güneşin doğuşu izlenirken, doğal ortamları arka fonda sakin bir müzik eşliği ile video kaydı almak insana farklı bir his katar. Fakat akıllı telefonlarda varsayılan kamera uygulamaları müzik çaldığı anda kamerayı açmak müzik sesini kesebiliyor.


Bu işlemi Android ya da iOS işletim sistemleri için farklı farklı yerine getirebiliyorsunuz. Bu işlemleri yapabilmek için, öncelikle Instagram ya da Snapchat’i indirmeniz gerekiyor. Daha sonra ise videoya alınmak istenen müziği başlatarak uygulamayı oynatıyorsunuz. Ardından ise videoya basılı tutarak kaydetmeye başlayıp galeriye kaydedebilirsiniz.  Müzik çalarken video kaydı yapılması durumunda hala müzik duruyor ise müzik oynatıcısı ile istenilen şarkı açılabilir. İstenilen uygulamadan video kaydı başlatılabilir. Müzik duruyor ise bildirim çubuğunu kaydırabilirsiniz.

Müzik Çalarken Video Kaydı Nasıl Yapılır?

Müzik Çalarken Instagram ve Snapchat Hikayesi Nasıl Kaydedilir?

Müzik çalarken video kaydı, Instagram ya da Snapchat indirilmesi ile mümkündür. Öncelikle Snapchat uygulaması kullananlar için uygulamayı açarak kamera kısmına gelinir. Kayıt butonuna basılır ve gerekli ayar yapıldıktan sonra yalnızca kayıt tuşuna basılır ve video kaydedilir. Kayıt işlemi bittikten sonra ise video üstünden normalde yapıldığı gibi yazı ya da filtre eklemesi sağlanabilir. Hatta Snapchat üstünden aynı anda iki filtre özelliği de eklenebilir.

Eğer Instagram kullanımına sahipseniz, hikayeler kısmından yeni gönderi kısmını kullanarak müzik çalarken, video kaydı yapılabilir. Her koşulda istenilen şarkı açılarak video kaydı alabilmek mümkündür. Hikayeler bölümünde videoyu kaydetmek için sol altta bulunan aşağı ok işaretine basılır. Daha sonra ise video galerinize de kaydolmuş olur. Bu işlemlerden sonra ise istenilen platformda videolar paylaşılabilir.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu