Mouse Drag Click Nedir?

Bugün sizlere Mouse drag click nedir? Ne işe Yarar? gibi aradığınız soruları cevaplıyoruz. Detaylar makalemizde…

Oyunları kolaylaştıran birçok unsur bulunmaktadır. Bunlar da genellikle mouse ile oynanan oyunlarda daha fazla karşımıza çıkıyor. Mouse ile ilgili konulardan bir tanesi de şüphesiz ki bu özelliktir.

Minecraft gibi bir oyunda ve CPS’nin önemli olduğu bu tür bir oyunda, kullanıcıların rekabet avantajına sahip olacaklarsa, yüksek sayıda tıklama almak için yöntemler benimsemesi gerekir.

Bunu yapmanın birçok yolu vardır ve bu, kullanıcının oyun tarzına bağlıdır. Yöntemlerden biri sürükleyerek tıklamaktır.

Bu, 30CPS’ye kadar ve hatta daha fazlasını elde etmek için kullanılabilir. Ancak, bunu yapmak ve bunda iyi olmak için, kullanıcıların sürükleyerek tıklamak için en iyi fareye ihtiyacı vardır.

İyi bir fare, temelde sürükleme tıklamalarını düzgün bir şekilde gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir araçtır ve bunun, farenin tasarlanma şekli ile çok ilgisi vardır.

Mouse Drag Click Nedir?

Peki gelelim sorunun cevabına a cps’i hızlandıran bir yöntemdir. CPS de saniyede mouse’a tıklama sayısıdır. Genel olarak bu tür yöntemleri bilmeyen kişiler saniyede doğal olarak en fazla 1-2 tık yapabilirler. Fakat mouse drag click yöntemiyle bu sayı 1-2 tıktan 15-20 tıka ulaşabilir ve bu sayede birçok oyunda avantaj sağlarsınız.

Bu avantaj sağlayacağınız oyunların başında da şüphesiz çıktığı günden itibaren oldukça popüler olan oyunlardan biir olan Minecraft gelmektedir. Çünkü Minecraf’ta bir yer inşa etmeniz için sürekli mouse ile tıklama işlemi yaparsınız ve drag click yöntemiyle bu inşa ve diğer işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Mouse Drag Click Nedir?

Mouse Drag Click Nasıl Yapılır?

Mouse dragclick yöntemi için öncelikle hem farenizin hem de parmaklarınız kuru olması gerekir yoksa bu yöntemi etkin bir şekilde yapmak mümkün olmayacaktır. Öncelikle bu yöntemin olayı aşağıdan yukarıya doğru parmağınızı farenin tıklayacağınız yerinde gezdirmektedir.

Bunu yaparken yavaşça bir sekme yaparak tık sayısını artırmanız mümkün olacaktır. Tabii bu yöntem basit gibi gözükse de oldukça zor bir yöntemdir. Bu sebeple alışana kadar deneme yapmanız gerekir fakat alıştıktan sonra oldukça verimli olduğunu da göreceksiniz.

Mouse Drag Click Nedir?

Mouse Drag Click Nedir?

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu