Tiktok Takipçi Satın Al

Ninja’yı Mixer’a Transfer Etmek İçin Ödenen Ücret Ortaya Çıktı

Microsoft’un canlı yayın platformu Mixer’ın en büyük transferi eski Twitch yayıncısı Ninja oldu. Peki Microsoft, Ninja’yı Mixer’a transfer etmek için ödediği ücret ortaya çıktı.

Mixer, Microsoft‘un sahip olduğu Seattle merkezli bir canlı yayın platformudur. Hizmet resmi olarak 5 Ocak 2016 tarihinde Beam olarak başlatıldı, daha sonra Mayıs 2017’de Mixer olarak yeniden adlandırıldı.


Oyun canlı yayın platformları arasındaki rekabet geçen sene yeni zirvelere ulaştı ve Microsoft’un sadece şirketin yeni Mixer platformunda yayın yapmasını sağlayan bir Twitch süperstarı alarak herkesi şaşırttı.

Para, bu yeni sektörde oldukça tabu bir konu olmaya devam ediyor, ancak CNN’den yeni bir rapor, Ninja’nın Mixer ile olan münhasırlık anlaşmasına ışık tutuyor ve bunu Twitch, YouTube ve Facebook’tan gelen diğer büyük hamleler izledi.

Ninja’nın Mixer’den aldığı ücret ortaya çıktı

Microsoft, anlaşmanın şartları sorulduğunda CNN Business’ı Ninja ajansı Loaded’e yönlendirdi. Ajans sayıları paylaşmayı reddetti. Ünlü yayıncının bu platforma geçmesinin ana sebebinin ne olduğu tartışılsa da net bir cevap alınamıyordu. Bu sorunun cevabı bizde de yok ancak Microsoft’un Ninja için ne kadar ücret ödediğini artık biliyoruz.

Anlaşma hakkında doğrudan bilgiye sahip olduğunu söyleyen Ninja ile çalışan bir pazarlama ve yetenek yönetimi ajansı Ader CEO’su Justin Warden’a göre, Mixer Ninja’ya çok yıllı anlaşma için 20 ila 30 milyon dolar ödüyor.

Ninja'yı Mixer'a Transfer Etmek İçin Ödenen Ücret Ortaya Çıktı

30 milyon dolar çok para ise, Microsoft’un, oyuncular ve endüstri gözlemcileri tarafından hala ciddiye alınmaya çalışan bir platform olan Mixer hakkında konuşmasını sağlayan akıllı bir hareketti.

Mixer‘ın hala net bir ürün yol haritasının olmaması ve PlayStation 4, Nintendo Switch ve diğer popüler platformlar için resmi uygulamaların olmaması da dahil olmak üzere çözülmesi gereken bazı ciddi sorunları var. Microsoft, Ninja’ya çok yıllı anlaşma için 20 ile 30 milyon dolar arasında bir ücret ödedi. Ninja’nın Mixer ile münhasırlık anlaşmasının Microsoft’a “20 ila 30 milyon dolar arasında” mal olduğu bildiriliyor.

Son olarak Ninja transferi arasında bir bağlantı olabileceği de düşünülüyor zira şirket, kısa süre içerisinde serinin merakla beklenen yeni oyunu Halo: Infinite’i piyasaya sürecek. Bu açıdan bakınca Microsoft’un Ninja transferiyle tam bir ‘kazan kazan’ anlaşmasına imza attığını söyleyebiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu