Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Oyuncusu Gerçekten Çalışan Devasa Zeplin Yapıyor

Minecraft oyuncusu tamamen işlevsel bir hava gemisi yaptı ve yaratılarını nasıl çalıştıklarını oyunculara gösterdi. Minecraft’ta, oyuncular oyunun biyomlarında farklı yollarla seyahat ederler. Ancak havayı yönlendirmek söz konusu olduğunda, Minecraft oyuncularının hareketi birkaç seçenekle sınırlıdır.

Minecraft oyuncuları Yaratıcı veya İzleyici moddayken, sadece çift zıplama yaparak serbestçe uçabilirler. Hayatta Kalma modunda ise Minecraft oyuncularının uçması için bir yolu “mayfly” komutunu kullanmaktır. Hayatta Kalma’da uçmanın başka bir yolu Elytra’yı kullanmaktır, bu özel kanatlar, Minecraft’ın en nadir eşyalarından biridir. Oyuncular çift zıplama, hile veya Elytra’yı kullanmadıkça, Minecraft’ta uçmanın başka yolları yoktur. Ancak Mojang’ın kum havuzu topluluğunun ne kadar yaratıcı olduğunu gösteren bir oyuncu, Minecraft’ta gökyüzünü keşfetmenin yeni bir yolunu sergiledi.


YouTuber lumiklaud tamamen işlevsel bir hava gemisi inşa etti ve aracın işleyişini gösteren bir video paylaştı. İnşasını mümkün kılmak için Yarat: Etkileşimli modunu kullandılar, bu mod Minecraft’te zaten mümkün olan projelere ek olarak düzeneklerin oluşturulmasına izin verir. Oyuncunun kullandığı başka bir araç Yarat: Buhar ‘n’ Raylar modudur, bu da Etkileşimli’nin demiryolu sistemini genişletir. Uçuşun sihrini gerçekleştirmek için YouTuber, hava gemisinin, gerçekten uçuyormuş gibi görünmesini sağlayan Etkileşimli mod tarafından oluşturulan görünmez raylar üzerinde çalıştığını açıkladı.

Oyuncu, hava gemisinin içini gösteriyor ve işlevsel parçalar, depolama için sandıklar, Minecraft maceralarında kullanılmak üzere demir çubuklar yapmak için bir metal presi ve bir eritici içeren bir yapı ortaya çıkarıyor. Oyuncular, rüzgar gülünün hava gemisine ve parçalarına enerji gönderdiğini ve her şeyi çalışır duruma getirdiğini vurgulayarak, bu yapının Hayatta Kalma için çok kullanıcı dostu olduğunu söylüyorlar. Bu, lumiklaud’un Minecraft’ta işlevsel bir hava gemisi oluşturduğu ilk kez değil, daha önce başka hava gemisi modelleri yaptıkları videoları var. En sonuncusunun yapısını keşfetmek isteyen oyuncular için, video 300 beğeniye ulaştığında hava gemisinin şematiklerini yayınlama sözü vermişlerdir.

Minecraft topluluğu, ayrıntı düzeyi ve yaratıcılığıyla etkileyen cihazlar ve yapılar inşa etmeye devam ediyor. Mojang’ın izin verdiği bu sonsuz olanaklar dünyası sayesinde, oyuncular hatta Minecraft içinde oyunlar yaratırlar. Bu şekilde, kum havuzu kendini sürekli yenileyerek zamanın testini geçer, çünkü her oyuncu benzersiz bir deneyim yaşayabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu