Tiktok Takipçi Satın Al

Minecraft Oyuncu Sayısı Rekora Doğru Koşuyor!

Microsoft, Minecraft oyununu satın aldıktan sonra oyun gerçek anlamda gelişme sürecinde epey bir yol aldı.

Özellikle bazı ülkelerde eğitimde ders olarak verilen hem eğitici hemde eğlenceli popüler oyun olan Minecraft oyuncu sayısında rekora gidiyor.


Microsoft ile NVIDIA, oyuna ‘ray tracing’ desteği getirmek için birlikte çalışmalar yapıyor ve Minecraft Earth adlı yeni bir artırılmış gerçeklik oyunu çeşitli yerlerde test ediliyor. Ek olarak klasik Minecraft oyunu da son hızla büyümeye devam ediyor.

Minecraft Oyuncu Sayısı Rekora Doğru Koşuyor!

Minecraft oyuncu sayısı 100 milyonu geçti

Yabancı haber kaynağı Business Insider’ın haberine göre, Minecraft’ın aylık oyuncu sayısı 112 milyonu geçmiş durumda. Bu, diğer tüm oyunları geride bırakan gerçekten muazzam bir sayı.

Bu hafta verdiği bir telefon röportajında, oyunun aylık kullanıcı sayısının 112 milyonu geçtiğini belirten Minecraft stüdyosu baş yöneticisi Helen Chiang“Satın alımdan sonraki 5 yıllık süreçte Minecraft büyümeye devam ediyor.” diye konuştu.

Minecraft tüm işletim sistemli platformlarda oynanabilen bir oyun olduğundan, büyümeye devam ediyor olması herkesi şaşırtmayabilir.

Oyuncuların oyun içerisinde içerikler hatta bölümler ve görevler oluşturabiliyor olması, bu başarının arkasındaki asıl neden gibi görünüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu